Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Pontosan mért is kezdődött el...

Pontosan mért is kezdődött el Ukrajnában eza háborús konfliktus?

Figyelt kérdés

#Ukrajna #lázadás #Putyin #krim #keletforradalom
2014. szept. 7. 00:18
 1/4 anonim válasza:
56%

Ha jól tudom azért,mert az ukrajnai oroszok által lakott területet hozzá akarták csatolni Oroszországba,és ebbe az ukrán kormány nem egyezett bele.

De nem biztos hogy jól tudom.

2014. szept. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 David82 ***** válasza:
86%
Én úgy hallottam, hogy Janukovics elnök nem írta alá az EU-s belépésről szóló nyilatkozatot. Az utolsó percben visszamondta orosz nyomásra, és inkább kelet felé akarta kormányozni az országot.
2014. szept. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2014. szept. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a konfliktus a lakosság nézeteinek a megoszlásában rejlik.Ukrajnában az u.n maidan idejében az eleinte a hatalmat érintő kérdés később etnikai és nacionalista hullámmá alakult át.A tüntetők zöme szélsőjobboldali vagy neonáci hozzáállású személy volt,a hasonló nézetű pártok pedig elsődleges célként tűzték ki az ukránosítás és oroszellenesség politikáját.Erre tökéletes példa az ellenzék közvetlen hatalomra jutása után a Janukovics kormánya alatt hozott nemzeti kisebbségek nyelvhasználatát elősegítő törvények azonnali eltörlése és az ukrán nyelv kizárólagos beiktatása volt annak ellenére hogy az ország a gazdasági csőd szélén állt.Az újonnan önhatalmúan garázdálkodó ellenzéki pártok osztagai a maidanhoz passzívan hozzáálló keleti megyékben is "rendet" kívántak teremteni.Mivel Ukrajna nem nemzetállam, és a Keleti lakosság nagyobb hányada orosz ajkú és erősen orosz érzelmű szociális réteget képvisel az ukrán nacionalisták tervei megakadtak ezekben a megyékben mivel azok már nem csak szavakban tanúsítottak ellenállást hanem később - az Odesszában élve felégetett orosz ajkú polgárok,a Donyeck megyében az ukrán légierő bombázása által megölt civilek és hasonló atrocitások hatására fegyveres ellenállásba is kezdtek.Nagyon fontos hogy a Keleti - Donyeck és Luganszk megyék háborús helyzetét ne keverjük össze Krímmel.Ukrajna keleti részén jelenleg polgárháború zajlik,orosz katonai erők jelenlétére nincs megkérdőjelezhetetlen bizonyíték annak ellenére hogy Oroszország bizonyosan haditechnikával támogatja a szakadárokat.Dióhéjban ennyi.
2014. nov. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!