Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oroszország és a nyugat közti...

Oroszország és a nyugat közti esetleges háborús konfliktus esetén Magyarország milyen taktikát válasszon? A magyar lakosság mennyire megosztott?

Figyelt kérdés

Kifejezetten béke párti vagyok, ezért remélhetőleg csak elméleti a kérdés. A saját véleményem, hogy valamilyen szinten igazat adok Putyinnak, de nem bízok az oroszokban.

Nem túl aktívan, sőt inkább semlegesen, de a NATO mellett kellene szerepet vállalni.



2014. ápr. 25. 10:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

NATO tagként ez a kérdés eléggé eldőlt.


Bár szerintem nincs igaza az oroszoknak, jobb lenne az ő oldalukon, a következő miatt:


1. Bárki oldalán vagyunk, földrajzi okokból mi leszünk az első áldozat

2. Akkor már inkább nyugati katonák vonuljanak be, mint oroszok XD Akkor aztán kő kövön nem maradna... tudjuk már, hogy milyen.

2014. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Lehetnénk pl az új Svájc.
2014. ápr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen az oroszok mellett a helyünk.
2014. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Mivel NATO tagok vagyunk, persze hogy mellette vállalnánk szerepet.
2014. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A NATO-val nem biztos, hogy győznénk. Putyin szövetkezik Kínával, Iránnal, és még néhány közel-keleti, ázsiai országgal amik egyenlőre még nincsenek képben az átlag nyugati előtt. Tehát ahogy írtam, Magyarország mindenek előtt, a legjobb taktikát kell választani, nem azt ami kézenfekvő.
2014. ápr. 25. 10:28
 6/19 anonim ***** válasza:
26%

Kötetekre rúgna a válasz úgyhogy csak címszavakban...


-a magyar keletröl jött tehát ott vagyunk otthon és tudjuk hogy a nyugat mindig csak kihasználta és szemeteskukának tartotta az országot tehát keletre kell(kéne...)húznunk.


-Oroszország nagyon erős és jó lenne már a győztesek mellé állni...a II. világháború okán zajló győzelem napját is az oroszok tejben-vajban fürödve ülik meg mi pedig...még egy világháború lezárását sem tudjuk megünnepelni hiszen vesztesek voltunk...jó lenne már a győztesek oldalán állni!


-a kommunistáknak jó lenne a háború mert az orosz földalatti mozgalom robbanásra készül és ha...na de ez annyira bonyolult("összeesküvés-elmélet")hogy jobb ha az ember(pláne mint kivülálló)KIVÁR.


De az biztos hogy a világ változás előtt áll.

2014. ápr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A nyugati lakosság, (magamból kiindulva) nem alkalmas katonának, mert a megosztottság mellett hozzájárul, hogy a szabad élethez szokva már nem vagyok alkalmas a parancsok teljesítésére. Nincs meg bennem a lelkesedés, hogy az életemet kockáztassam. Most olvastam egy hírt, hogy az amerikaiak egyik hadihajója csúnyán leszerepelt a Fekete-tengeren, a legénység 27 tagja azonnal felmondott, mert kedves az élete. Az USA-ban a lakosság nagy része nem akar háborút, ezért hatalmas tüntetések lennének, csak itt már nem hippik vonulnának az utcára, hanem a középosztály. Az oroszok és szövetségeseik ellenben sokkal mozgósíthatóbbak.
2014. ápr. 25. 10:44
 8/19 anonim ***** válasza:
55%

Hiába erős Oroszország ha a NATO és USA hadereje többszörösen meghaladja a ruszkikét.

Mivel NATO tagok vagyunk így mellettük állunk.De persze ha egy őrült vezeti az országunkat bármi megtörténhet.

2014. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

"A nyugati lakosság, (magamból kiindulva) nem alkalmas katonának, mert a megosztottság mellett hozzájárul, hogy a szabad élethez szokva már nem vagyok alkalmas a parancsok teljesítésére."


Ez a hozzáállás a szocializmusban nem volt elképzelhető...nevezhetném konkrétabban is az ILYEN hozzáállást de nem tűrné a nyomdafesték...

2014. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mivel NATO tagok vagyunk így mellettük állunk."


Ha nyugatabbra lenne az ország akkor egyértelmű lenne a kérdés, de a francia, angol és a többi nyugati szövetségesből kitelik, hogy a Magyarországot simán hadszíntérnek minősítik és a komolyabb védelmet nyugatabbra telepítik.

2014. ápr. 25. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!