Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti támogatják Skócia független...

Ti támogatják Skócia függetlenedését?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez a függetlenedési törekvés nagyon szép, jó dolog.

A nemzeti szuverenitás pedig nem váltható be pillanatnyi jólétért.


Skóciát mondhatni erőszakkal szerezték meg az angolok, azóta gyakorlatilag "megszállva" van.


Skócia függetlenedése azzal is jár, hogy az Egyesült Királyság,meggyengül, mint nagyhatalom megszűnik létezni.



2014. szept. 10. 12:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem tökmindegy.
2014. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Nem! Maradjanak a fenekükön!
2014. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A függetlenedni vágyó Skócia jelenlegi első minisztere, aki a függetlenedési kampány vezetője is, Salmond, óriási EU párti, tehát függetlenségről szó sincs, mert ha elszakadnak, nem London seggét nyalják majd, hanem Brüsszelét. Sőt, mivel automatikusan nem lesznek EU tagok, ezért először jó mélyen be kell nyalni. Illetve a fontot meg akarják tartani, meg olyan dolgokat, ami jó. De ez nem így megy! Ha függetlenedni akarnak, viseljék annak minden következményét, nem csak a jókat.
2014. szept. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Függetlenedés után csatlakozniuk kéne Oroszországhoz.
2014. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem támogatom, de nem is ellenzem, mivel nem vagyok skót. Ezt nekik kell eldönteniük!


Viszont van egy skót barátom egyetemről. Ő hazautazik szavazni és a függetlenedésre fog szavazni.

2014. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A mi életünket nem befolyásolja semmiben. Engem inkább a követlkezmények érdekelnek, hiszen ez gyakorlatilag egy új ország lesz, kell nekik új államszervezet, új pénz, az EU-nak is egy új elem lesz. Illetve, hogy kik fogják követni a példát, mondjuk a katalánok, vagy mások.
2014. szept. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. szept. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nekünk nem arról van szó, hogy támogatjuk e, vagy éppen nem. Hanem hogy mint ember milyen gondolatnak tartjuk.

Szerintem tök szép, meg minden a függetlenség, ha skót lennék egyébként, akkor a függetlenségre szavaznék.

De.

Bár olvasni arról, hogy mennyire megerősödtek a független párti erők. Viszont fentebb írtak pár okos dolgot, ami miatt nem tartom valószínűleg, hogy függetlenedni fog. Nem fogják hagyni, hogy a fontot megtartsák. Ez kizárt. Talán az még lehet megvalósulna, hogy közös lenne az uralkodó.

Plusz függetlenség esetén 100%, hogy fontos angol tőkék hagynák el Skóciát. Valamint az új Skót államnak a nulláról kellene indulnia az EU-ban.( És ott, Magyarországgal ellentétben, nem nagy az EU ellenesség.)

Angliának viszont nem szűnne meg a nagyhatalmai státusza, inkább csak meggyengülne.


Egy szó mint száz. Éppen szép dolog lenne, de túl sok ütőkártya van az angolok kezében.

Ettől függetlenül nem írom le a függetlenségi kísérletüket, sőt picit reménykedek is benne, hogy kapnak egy pofont a nagyképű angolok...

2014. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen. Minden népnek joga van az önrendelkezésre.
2014. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezt rendezzék le a skótok és angolok egymás között. Engem a következménye sokkal jobban érdekel.
2014. szept. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!