Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti mit csináltatok amikor...

Ti mit csináltatok amikor 2001-ben ezen a napon terrortámadás érte Amerikát?

Figyelt kérdés
Én 2. osztályos voltam az általános iskolában és a tanárnő mondta, hogy terrortámadás érte az államokat. De pontosan emlékszem mit csináltam akkor. Szörnyű amit ezek a fanatikus idióta iszlamisták tettek.
2014. szept. 11. 22:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

"Szörnyű amit ezek a fanatikus idióta iszlamisták tettek."

"Aki tud józanul gondolkodni az nem ül fel az amerika ellenes provokációnak."


Kérdező, most a válaszokra vagy kíváncsi, hogy ki mit csinált éppen akkor, vagy pedig politikai agitációt tartasz?


De ha már a politikáról van szó.. Én személy szerint elvetem az erőszak minden formáját, tehát ezt az eseményt is elvetem. Nem tudom, hogy iszlamisták tették-e vagy mások, a lényeg, hogy erőszak volt, tehát a részemről elítélendő.


De ha ezt elítélem, elítélem azt is, amit az USA csinál a közel-keleti arab népekkel. Fél évszázada megosztó, önző nagyhatalmi politikát folytat az USA, a NATO-t és Izraelt beleértve. Ott van az olaj és igazából erre megy ott ki minden játék. Az iszlám világot és az ezen a területen élő népeket letarolják, kihasználják. És ez azért gusztustalan, mert pont az USA hirdeti a népszuverenitást, meg az emberi jogokat, miközben az ezer éve Pelesztínában élő őslakos arab népséget kitelepítik a zsidók miatt, és embertelenül sanyargatják őket. Gusztustalan ez, és ha ezt nem látod át, meg sem próbálod a másik oldal szemszögéből nézni a dolgokat, Te magad vagy propaganda áldozata. Túl sok Rambót néztél...


A világ nem úgy működik, hogy vannak a jók (USA) és a rosszak (terroristák) és a rosszak mindig gonoszak, a jók pedig az áldozatok. Nem ilyen fekete-fehér ez. De mint mondtam, elítélem a szeptember 11-i eseményeket, de megértem azt a folyamatot, ami a másik felet erre vezette...


Egyébként 2001-ben általános iskolás voltam, és az udvaron játszottam szünetben, amikor az események történtek.

2014. szept. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

"az nem ül fel az amerika ellenes

provokációnak."


Persze, mert Amerika arról híres, h soha nincs benne semmi turpisságban.

Aha:)

2014. szept. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

"Aki tud józanul gondolkodni az nem ül fel az amerika ellenes provokációnak."


Aki tud józanul gondolkodni az inkább elhiszi, hogy nemlétező személyek által vezérelt terrorszervezetek utasszállító gépekkel dzsalnak egy tőlük több ezer kilométerre lévő ország tornyaiba. Mondjuk van benne ráció. xD

2014. szept. 12. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
24%
én épp szórakoztam egy night bar-ban,ahol volt ugyan tv de azt hittem megint egy hülye amerikai filmet adnak,így inkább a lányokra koncentráltam,nehéz lett volna nem így tennem.mint kiderült 8 évvel később,ha nem is film volt de ennél alaposabb forgatókönyvet még ember nem írt,mert ez bizony meg volt szervezve,nem gyengén,a háttérhatalom által.ami különösebben nem érdeke,az egész politika nekem érdektelen. Pl. Mikor Kádár meghalt , ötödikes voltam,azt sem tudtam ki az.mikor bejelentette szinte zokogva az osztályfőnökünk hogy meghalt a Kádár bácsi , hegyaljai gyerek lévén majdnem elsírtam magam,hogy ki csinálja ezentúl a hordókat,ha meghalt az utolsó Kádár is.
2014. szept. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%
26 éves voltam, egy vendéglátós suliba jártam, épp angol óra volt. A tanárnő kiment 5 percre, majd visszajött és megkérdezte: Hallottátok, hogy a WTC-be becsapódott egy repülő? Azt hittem ez valami "angol humor" és vártam a poént. A nő megismételte a kérdést, erre fölpattantam, lerohantam a büfébe, tv, rádió ment és ott néztem, teljes döbbenettel. Aztán hazajöttem és itthon. Rettenetesen féltem.
2014. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 PHP de kóder! ***** válasza:
11%

latom az agyatlan jobbikos csurhe ezt a topicot is megszallta :))


na majd elhuznak, aztan johetnek az _emberek_ beszelgetni

2014. szept. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

"Az iszlám világot és az ezen a területen élő népeket letarolják, kihasználják."


Az ENSZ adatai szerint 1 millió fölé tehető Irakban a 2003-as USA-támadást követően a civil áldozatok száma.

És ez csak Irak. Ehhez hozzájön Afganisztán, Líbia és a többi szerencsétlen ország.


Tele van az internet azokkal a videókkal, amikor amcsi katonák, mesterlövészek sportot űznek arab civilek lemészárlásán pl. egy piacon. Ott röhögcsél a sok barom, és számolják, ki hány embert (értsd: nőt és gyereket) lőtt le.


Guantanamon bírósági ítélet nélkül tartanak fogva ezreket és nem egyszer szó szerint agyonkínozzák őket. Szintén tele a net megkínzott rabokkal pózoló amcsi katonákkal.


Szerintetek mennyivel különbek ők, mint bármelyik arab terrorista?

2014. szept. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 PHP de kóder! ***** válasza:
24%
vajon a muszlim fejlefureszelos videok is ennyire felhaboritanak teged?
2014. szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Sok a szélsőjobbos idióta. :)
2014. szept. 12. 13:44
 20/25 anonim ***** válasza:
6%
mint pl. a republikánus háborús bűnös Bush
2014. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!