Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Magyarország szempontjából jó...

Magyarország szempontjából jó vagy rossz lenne a skót elszakadás?

Figyelt kérdés
Esetleg semleges.

2014. szept. 18. 04:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt egy kicsit korai még megállapítani. Én semleges közelire tippelnék.
2014. szept. 18. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nagyjából semennyire nem érinti ez a magyarokat.
2014. szept. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Erdély, Székelyföld autonómia kilátások szempontjából.
2014. szept. 18. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Rövid távon rossz, a forint valószínűleg esne nem keveset. Hosszabb távon ki tudja, szerintem semmilyen. Erdély pedig nem fog elszakadni, mert nincs olyan reálisan gondolkodó helyi, aki akarná. Ha mégis szakadna, és csatlakozni akarna Mo.hoz, akkor egyértelmű, hogy én nemmel szavaznék. Az autonómiához meg a nem normális helyieknek, illetve a magyar politikának is vissza kéne venni a nacionalizmusból, akkor létrejöhetne.
2014. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy Erdély nem állna meg saját lábán? Tetemes arányát adja a román gazdaságnak, miközben töredékét forgatja oda vissza a mindenkori román kormány, nyilván tudatosan. Nem tudom mennyire van lokalizálva az adó elosztása, de régebben ott élő ismerősök így mondták.

Jelenleg nem tudom, hogy van.


Az mondjuk érdekes, hogy magyar ember Romániához akarna tartozni. Úgy értelmezem, arra felé élsz.

2014. szept. 18. 17:26
 6/6 anonim válasza:

Magyarországra csak a forint árfolyama szempontjából van hatással. Az esetleges elszakadás a fontot gyengíti majd, valamelyest az eurót is és így a forintot is, ellenben előző kettő erősödhetnek az árfolyamok ha a nemek győznek.


Erdély szempontjából fölösleges vizsgálni ezt a kérdést, ugyanis Erdély egyelőre még autonómián sem gondolkodik. Az oda telepített románok és a magyarok erőszakos asszimilációja pont azért következett be, hogy megerősítsék a Romániához való tartozását.

Mivel a magyarok Erdélyen belül is jelentős kisebbséget alkotnak és az ott élő románokban igyekszenek felébreszteni magyargyűlölő énjüket, így nem alakult ki egy olyan közös "ellenségkép" mint pl. Kárpátalján, ahol a magyarok és ruszinok egy közös véleményre tudnak helyezkedni saját érdekükben az elnyomó ukránokkal és Kijevvel szemben. Itt tehát még az is segíti az együttműködést, hogy a fővárossal és a többséggel szemben mindkét nép (magyar, ruszin) eltér az elnyomó ukrán néptől, míg Erdély esetében ez nem áll fenn, ugyanis románok alkotják a döntő többséget.


Székelyföld esetében azonban pozitív és negatív hatása is lehet a skóciai szavazásnak.

Amennyiben Skócia függetlenedik, az precedenst teremthet Európa nemzeti kisebbségei számára, így Katalónia, Baszk föld, Flandria, Dél-Tirol és Székelyföld számára is.

Azonban sajnos - véleményem szerint - inkább csak negatív hatása lesz, ugyanis a világ és az unió is a központosítás felé halad és a világ vezetőinek, az üzleti érdekeknek csak nyűg az, ha minél széttagoltabbak és minél nagyobb szuverenitással rendelkeznek a régiók ahelyett, hogy éppen az ellenkezője történne.


Arról nem is beszélve, hogy a független Skócia még számtalan bonyodalmat okozhat pl. a font körüli kérdésekben, ehhez kapcsolódba az Egyesült Királyság államadóssága kérdésében, az Unióhoz való csatlakozás ügyében (amivel egyébként már most fenyegetik az önállósodni vágyókat, hogy nagyon nehéz dolguk lesz, ha kiválnak egy jelenlegi tagállamból), ugyanakkor az uniónak meg nagy szüksége lesz a skóciai olajra.

Röviden: az üzleti szférának csak a baja van/lesz az esetleges skóciai, de minden más önállósodni igyekvő közösséggel, így ez valójában véleményem szerint csak visszavetné a székely autonómia ügyét.


Azt azonban hozzátenném, hogy ha a Magyar Országgyűlés legalább kétharmada valóban akarna autonómiát Kárpátaljának és Székelyföldnek (esetleg Dél-Szlovákiának, bár ez nehezebb kérdés), akkor hozzá tudná segíteni őket.

2014. szept. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!