Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A volt szocialista EU tagok...

A volt szocialista EU tagok miért tűrik, hogy Brüsszelben meg mondják nekik, hogy te csak kocsikat gyárthatsz, a hajógyárat bezáratjuk, te almát fogsz termelni, a tejüzemet ledózeroljuk? Nem emlékezteti őket kísértetiesen a volt KGST-re?

Figyelt kérdés

2014. szept. 22. 22:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Horvátország nem gyárthat hajókat, mert konkurenciába kerülne a Hollandokkal, mi nem termelhetünk tejet, akácfát, bizonyos fajta borokat, mert a tej a németek dolga, az akácmézből túl sokat adnánk el Kínának, a magyar bor pedig nehogy akár versenytársa lehessen a franciának.
2014. szept. 22. 22:05
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem olyan, mint Moszkva.


Az EU-ból főleg a nyugat-európai államok profitálnak.


A rendszerváltás körüli években volt egy kisebb gazdasági válság, a nyugati államok ekkortájban vásárolták fel, tették tönkre a kelet-európaiak iparát.


Vagy felvásárolták a céget és a beolvasztották a saját magukba, vagy egyszerűen csak megvették és bezáratták, hogy ne alakuljon ki konkurencia.


Az okos brüsszeliek persze erről hallgatnak.

Nem hagyták, hogy a kelet-európai országok kicsit feltőkésedjenek, megvédjék a javaikat.

Persze nem is volt cél, hogy ezt megtudják tenni...

2014. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

A horvátoknak az EU előtt is csak egy hajógyáruk maradt meg, minimális kapacitással, mivel nincs rájuk vevő.

Az akácot meg vissza akarja szorítani az EU mert invazív faj és kiszorítja az őshonos fajokat. Ezt az MSZP-kormány idején a Fidesz is elismerte.


Tanulni kéne és nem faxágokat beszélni.

2014. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

"a magyar bor pedig nehogy akár versenytársa lehessen a franciának."


Ettől azért nem kellene tartani. Magyar és a francia bor között ég és föld a különbség. Magyar borok közül a Tokaji borvidéken kívül a többi labdába se rúg az európai piacokon. Még az osztrák borok is jobban mennek.


EU tagok vagyunk, senki sem kényszerített bennünket a belépésre, a szavazók többsége erre voksolt. Ennyi. Ha tagja vagy egy csoportnak, illene betartani a szabályokat.

2014. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az EU-nak ezek a kvótái.

Szerintem te ezekre gondolsz.


Halkvóta például.Grönland egykor EU tagállam volt, pont a kvótázási rendszer miatt lépett ki, mert zsugorodott a gazdasága az EU halkvótája miatt.

Grönland lényegében halászatból , halfeldolgozó iparból élt.Az EU kvótás rendszere miatt csökkenteni kellett nekik, ezért elkezdett hanyatlani az országuk.


Majd kiléptek és most újra normális a gazdaságuk.

2014. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Mert buták.
2014. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
Rühes eu.
2014. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan egyáltalán nem ismerem ezeket a brüsszeli ajánlásokat, javaslatokat, direktívákat, ne adj isten parancsokat, de azt hiszem, hogy nem egészen erről van szó. Feltehetően az exportot célzó bizonyos árutermelést kívánják szabályozni és nem a kizárólag belföldi piacra termelést. Azaz lehet akácot termelni, de nem szabad exportálni az akác faárut. Lehet tejtermelést folytatni, de azt kizárólag az országon belül lenne szabad csak értékesíteni. Na, majd ha lesz a "magyarokban" annyi "nemzeti" összetartozás érzés, hogy megvalósítsák azt a passzív ellenállást, ami a XIX. sz. közepén a szabadságharc után kialakult, amikor is bojkottálták az osztrák kereskedők termékeit, na majd akkor meg lehet nyugodni és nem lesz szükség ilyen kérdéseket feltenni. De ismerjük a jó "magyarokat", inkább mennek külföldre nyaralni, ahelyett, hogy a Balatont meg a Velencei tavat választanák. Inkább veszik a minősíthetetlen minőségű import árut, mert az a trendi, ahelyett, hogy a hazai gyártmányokat helyeznék előtérbe (meg is lett az "eredménye").
2014. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Napfonat ***** válasza:

1. Horvátországban jelenleg 4 aktív hajógyár van (Pula, Rijeka, Kraljevica, Split), ám már 20 éve válságban van mindegyik. Másik 2 meg már leállt.


2. Bár a Lidl-nek és a többi sz@rnak köszönhetően tényleg rengeteg fos árú érkezik hazánkba, ezek az áruk a hozzánk hasonlóan EU-s, de KGST-államokból érkezik. A minőségi nyugati áru luxuskategória, és a magyar termékek a nyomukba sem érnek!


3. Az EU gazdaságpolitikájának jellemzője a gyarmatosítás! A volt szocialista országokat elvakította a nyugati csillogás. Most meg szívja mindenki a fogát. A volt szoci országok közül mindegyik rabszolga színvonalon tengődik. Ma már Szlovéniában és Csehországban is komoly gondok vannak. Egyedül talán Észtország állja a sarat.

2014. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért mert az EU az Európai Gyarmatbirodalom fedőneve.


Csak az alapokat kell megnézni: Az uborka gürbületét meg a tyúkketrecek méretét kőbe vésett szabályok írják elő, de azzal nincs semmi baj, hogy UGYANAZÉRT a Mercédeszért egy német munkás 4x annyi pénzt kap mint a magyar.


A 2008-as válság idején teljesen világossá vállt, hogy az erősebb országok a gyengébbek beáldozásával próbáltak meg talpon maradni.


Sajnos a szocialita politikusok exitenciája függött attól, hogy kiszolgálják ezt a gyarmati rendszer, és ezért rendszeresen túl is teljesítették az elvárásokat.

Ennek köszönhető, hogy 2008-ra az országban megtermelt nereség 92%-ban külföldi vállalatoknál lett megtermelve és kitalicskázva.

Most a szocialisták még mindig azoknak az érdekeit szolgálják a magyar gazdasággal szemben.

2014. szept. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!