Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen napjaink Romániájának...

Milyen napjaink Romániájának gazdasági helyzete? Segített rajtuk az EU-csatlakozás? Gyorsan fejlődik az ország?

Figyelt kérdés
2014. szept. 23. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fejlődött, de nem sokat...

De ugyanaz a helyzet náluk is, mint Bulgáriában.

Leöntheted a kakát arannyal, ezüstkeretbe is foglalhatod, de attól az még kaka marad.


Romániában a kivándorlás is erősebb, mint Magyarországon.

Egyes területeken munkaerőhiány van, a népesség brutális mértékben öregszik és elcigányosodik.


Szóval, Romániából nem lesz olyan állam, mint mondjuk Finnország vagy Ausztria.

2014. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az EU csatlakozástól még senki sem lett fejlettebb. Az csak megteremti a lehetőségeket. No meg a lehetőséget egy kis IMF-féle eladósodásra. Ezt nekünk sikerült elkerülni, Romániának nem.
2014. szept. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellene választanom a tagállamok közül, akkor nem épp őket irigyelném..
2014. szept. 24. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jonyka01 ***** válasza:
100%

Fejlődés van, de nem feltétlenül az EU-nak köszönhetően.

Ami az EU-s pénzből megy az elmúlt, 2007-1013 as finanszírozási időszakból:

Útjavítások (Autópálya nincs), munkanélküliek átképzése (mert munkanélküli az van, meg munkaerőhiány - leginkább a dolgozni nem akaró románok és pláne cigányok miatt).

Erre a kettőre ment a legtöbb EU-s pénz ebben a szakaszban (ebből lehetett a legkönyebben lopni).

Volt még kiscéges támogatás, aminek nagyrészét pár nagyobb, volt belbisztonsági besúgó nyúlta le, a maradékot pedig sápolják.

Erdélyt tekintve már az útépítés is valami, nagyon sokáig elhanyagolták az infrastruktúrát, most kezdenek ráébredni odafenn, hogy Európa felé Erdélyen keresztül vezet a kátyúkirakat.

Az elvándorlás valóban óriási méreteket ölt. Vannak elöregedő, kiürülő falvak.

2014. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég siralmas.Románia nincs annyira eladósodva, mint sok EU-tag, de ettől még Európa szegény államai közé tartozik, az EU két legszegényebb állama közé tartozik (a másik Bulgária).Az EU-csatlakozás sokmindenben segített, rengeteg külföldi befektető érkezett az országba, a nagyvárosok környékén megindult a gazdasági növekedés.

Gyorsan fejlődött az ország a 2000-es évek közepén, egészen 2008-ig 7% körüli volt a román GDP éves bővülése, és ez abban az időszakban Európában egyedülálló teljesítmény volt.Igaz, volt is ahonnan feljönni.

Viszont a válság itt is betette az ajtót.Ahogy fent is írták, rengetegen vándorolnak ki (főleg Németország,Nagy-Britannia), az ország infrastruktúrája még mindig fejletlen, a korrupció jelentős (minden héten van egy hatalmas letartóztatásról hír, ami politikusokat/tisztségviselőket érint), az igazságszolgáltatás nem független, az egészségügyi pénztár nem tudja fizetni a betegek ellátását, ezért sok kórházban nem tudják, csak pénzért ellátni azokat a betegeket, akik jogosultak lennének az ingyen gyógyszerre.

A román nyugdíjrendszer hosszútávon össze fog omlani, 4-6 millió ember tartja el jelenleg is a teljes lakosságot.

A cigányság kérdése égető probléma, mégsem foglalkozik vele a napi politika, a cigánykérdés egyáltalán nem merül fel.Pedig Romániában él legalább 3 millió cigány (ez az én becslésem, hivatalos adatok másat mutatnak).Ezek pedig rettentőmód szaporodnak, nem integrálódnak, így ők sem túl sok jót jelentenek a jövőre nézve.


A nagyvárosok környékén lehet munkát kapni, és úgy ahogy elélni, de vidéken az élet halott, jóformán.

2014. szept. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Az EU a keleti országoknak csak a fertőt hozta, elárasztja szeméttel és minden szarral ami nem kell a nyugatnak, persze ezt nem így adják elő, de ez történik.


Románia akkor fejlődhetett volna ha 89-ben Ceausescu-t nem végzik ki. Szűkösen élt Románia abban az időben és nagy volt a nélkülözés, de mindenkinek a szeme előtt ott volt az hogy hónapról hónapra csökkent az államadósság amit Nicolae a végletekig letörlesztett, amig más keleti országban úgymondván jólét volt mert nyomták a hiteleket és adósodtak el az országok sorra, addig ez Romániában fordítva volt. Ha Ceausescu még kap 10 évet arra hogy rendbe szeggye az országot, Románia ma Kelet Európa és lehet hogy egész Európa legfejlettebb országa lenne és atomerős gazdasággal, de ezt sokan akkor nem tudták felfogni mert tetszett az hogy hitelből milyen jól lehet élni...

2014. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!