Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Katalónia el fog...

Szerintetek Katalónia el fog szakadni?

Figyelt kérdés

November 9.-én lesz a népszavazás, ami ugyan csak közvélemény kutatás jellegű, vagyis akkor sem szakadnak el azonnal, ha a többség az igenre szavaz.


Katalónia is olyan, mint Skócia, hogy csak gazdasági okok miatt majd maradnak Spanyolország részei?



2014. szept. 28. 13:49
 1/6 Napfonat ***** válasza:
86%
Elébb-utóbb igen!
2014. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ott is a támogatottság és a maradás 50-50%?
2014. szept. 28. 13:57
 3/6 Napfonat ***** válasza:
87%

Spanyolországon belül Katalónia a leggazdagabb állam, és természetes, hogy piszkálja a csőrüket, ha Madrid dönt helyettük fontos gazdasági kérdésekben.

Katalónia jobb helyzetben lenne, ha elszakadna, mint Skócia. Bár Skócia gazdag, Anglia gazdasági potenciálja messze erősebb, mint Skóciáé. Katalónia elszakadása esetén azonban Katalónia helyzete javulna, a maradék Spanyolország pedig rosszabbul járna.

2014. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Napfonat ***** válasza:
100%
2014. szept. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egész biztosan kijelentem, hogy el fog szakadni.
2014. szept. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ma kérdeztem erről Barcelonából származó, katalán anyanyelvű, de magát spanyolnak tartó tanáromat. Szerinte nem olyan erős a szakadásvágy, mint amennyire a külföldi sajtó azt lefesti. Ráadásul, mivel Catalunya nagy része üdülőövezet, tele van bevándorlókkal, Dél-Amerikától Németországig mindenféle országból származókkal, akik a helyi törvények szerint szintén rendelkeznek szavazati joggal, és nem fognak az elszakadás mellett szavazni, mert nem érdekük.
2014. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!