Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan robbant ki a Monica...

Hogyan robbant ki a Monica Lewinsky-botrány és miért kellett emiatt majdnem lemondania Clintonnak?

Figyelt kérdés
A kérdés második feléhez: az, hogy egy elnök kivel folytat viszont, nem magánéleti téma? Azt olvastam, hogy emiatt majdnem le kellett mondania.
2014. okt. 5. 01:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Magyarországra egyébként mennyire jött be ez a hír? 1995-ben születtem, tehát nem emlékszem arra az időre.
2014. okt. 5. 01:05
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért kellett volna lemondania, mert azt mondta, hogy nem létesített szexuális viszonyt a titkárnőjével, de nem mondott igazat, és az elnöknek mindig igazat kell mondania (legalábbis jól kell hazudnia). Az ügyvédek persze kisakkozták, hogy az orális kielégítés nem számít szexuális viszonynak, így az elnök sem hazudott.
2014. okt. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Az egész ügyet a republikánusok robbantották ki hogy lejárassák Clintont. Nyilván megvették Mónikát.


Az amerikaiak torz erkölcsiségét jól jellemzi az eredmény:

A republikánus szavazók még jobban megutálták Clintont a demokrata szavazók pedig még jobban megszerették


Mónika -aki az én szememben egy utolsó gerinctelen kis trágyalé- pedig népszerű celeb lett.

2014. okt. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Monica SZERELMES volt az elnokbe - ettol meg nem sem nem gerinctelen, sem nem tragyale.
2014. okt. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel Clinton valamilyen módon szembement gondolom vagy a valutával vagy a keleti háborúval annó ezért megfenyegették mint nemrég obamát hogy perbe fogják. "Clinton a Demokrata Párt tagja lett, mérsékelt politikusként tartják számon. Belpolitikájában fontos szerepet kapott az oktatás reformja, a kézifegyverek kereskedelmének és a környezetvédelmi szabályoknak a szigorítása. Külügyi politikájában fontos volt a kereskedelmi korlátok lebontása, az észak-írországi és az izraeli konfliktusok megoldását célzó erőfeszítésekben fontos szerepet játszott."
2014. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szóval ezért kellett nem Monika miatt. Az csak ürügy volt mint ferenc ferdinánd meg 911 meg a többi hazugság.
2014. okt. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt van leirom az igazsagot lehet nem tudok jol irni lelehet szolni de akkor te feluletes vagy es nem a tartalmat latod a dolgokban:Roviden Clinton felszolalt a zsidok ellen egy kicsit indirekt modon rakuldtek egy csodaszep ****** a feherhazba megtortent a dolog es utanna feljelentettek hogy *****ni megy a feherhazba
2014. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mint a 3-as, én is úgy emlékszem arra a hírre, ami nagyon elterjedt a világon, nemcsak az USA-ban.

Gimis voltam, amikor ezt a hírt hallottam először. Mivel össze-vissza beszéltek erről -még a suliban is, kicsit összezavarodtam. Otthon meg is kérdeztem a szüleimet és alaposan elolvastam az újságokat.


Így mindent megértettem.

2014. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Undorito ferfi-sovinisztak vagytok!
2014. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem tettünk említést, hogy Bill Clinton a világ egyik szuperhatalmának és a világ egyik legerősebb hadseregének volt a feje. Nyilván ha egy ilyen terebélyes szexbotrány kirobban, az nemcsak hogy csökkenti az elnök, mint személy reputációját és szavahihetőségét, de hülyét csinál magából az elnöki hivatalból is. Ami külpolitikailag azért visszás mert például Moszkva, vagy Peking, vagy London, Párizs, stb egyrészt gyanakvóbban fogja fogadni amit mondanak, másrészt egy ilyen botrány, mivel aláássa az elnök, mint intézmény iránti kül és belpolitikai bizalmat, ezért lehetnek olyan országok, akik ezt akár retorikai szinten pl: "látjátok emberek ezek még azt sem tudják, hogy az elnökük kivel csalja a feleségét, bezzeg mi tudjuk az utat, miközben ezek hazudnak" vagy akár valami más módon aláásni az Egyesült Államok pozícióit. Clintonnak nem kellett volna lemondania. Clintont rákényszerítették volna a lemondásra.


Azért volt még kényes a helyzet, mert Clinton ellen bűnvádi eljárást is akartak indítani. De nem lehetett tudni, hogy például a hívei, mert olyanok voltak szép számmal mit reagálnak. Vagy kinek van joga lemondatni az Egyesült Államok elnökét.


A kérdés második részéhez. Egy államfő nem magánember.

2014. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!