Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy Afrikában sok pénz...

Igaz, hogy Afrikában sok pénz rejlik?

Figyelt kérdés

Olvastam arról, hogy Afrika egyes országai fejlődnek és emiatt szakképzett munkaerőre van szükség, például mérnökökre.


Olvastam egy blogot, sajnos nem találom, de ha megtalálom, belinkelem. Egy huszonvalahány éves srác írta, aki kint dolgozott valahol Afrikában. Villanyszerelő volt és vezetékeket húztak ki az országon belül. Ő írta, hogy fizetés nagyon jó, árfolyamtól függően 1,8-2 millió forint nettó, amely teljes egészében haza küldhető, mert teljes ellátást is kaptak. Egy luxus házban laktak sokan, mindenkinek volt egy szobája, volt szakács, a ház körül fal meg őrök. Ez mind jól hangzik, de utána írta, hogy mi a bibi ebben az álom munkában. Ha mentek ki dolgozni, fegyveres konvoj kísérte őket, mert eszméletlen veszélyes maga az ország.


Tényleg ilyen lehetőségek vannak Afrikában?


Ha ilyen lehetőségek lennének, ti elgondolkodnátok a kinti munkán, ha lehetőségetek lenne rá?



2014. okt. 6. 22:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
igen, csak épp az országok vezetése annyira korrupt, hogy mindent lenyúlnak, így nem fejlődnek. gyenge infrastruktúra, képzetlen munkaerő. ha oda menne a pénz, akkor lehetne oktatást, egészségügyet fejleszteni, meg aztán maguk az emberek is olyanok amilyenek, törzsi életmódban gondolkodnak.
2014. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jó azzal én tisztában vagyok, hogy korruptak és nem fejlődnek, de pl. én mint magyar képzett munkaerő (hálózati mérnök) ki szeretnék menni, akkor tényleg annyira jól megfizetnek? Ha egy villanyszerelő teljes ellátás mellett árfolyamtól függően 1,8-2 millió forint nettót kap, akkor mennyit kaphat egy mérnök. Lehúzni kint 2 évet, ha veszélyes is, akkor is és kb 70-80 millió forinttal hazajönni, az azért nem lenne rossz.
2014. okt. 6. 22:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ki kell fogni.

Édesapám ismert valakit aki bányalakatosként dolgozott Kenyában vagy Tanzániában sok évvel ezelőtt és több, mint havi 1 misit keresett.Csak épp egy kanadai cég alkalmazta !

2014. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Afrika kva gazdag lehetne.


Hatalmas erdők,termofold,asvanykincsek,..

2014. okt. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

22:40

[link]

[link]

2014. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Akkor már értem! Ugye jól gondolom?


A lényeg, hogy Afrika gazdag kontinens lehetne tele lehetőségekkel!


Ezt a külföldi cégek kihasználják, hogy kilopják onnan az értékeket, vagy hogy minőségi szolgáltatásokat hozzanak létre annak az 1%-nak, aki gazdag.


Ezt a vezetőség nem akadályozza meg, mert a cégek pénzelik őket és abból a pénzből tartják fenn a hatalmukat.


A cégeknek meg szükségük van szakképzett munkaerőre és mivel messze van meg veszélyes is, emiatt kapnak több millás fizetéseket

2014. okt. 6. 22:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Hivatalos nyelv francia

[link]

Tehát... még mindig gyarmat. 1960 függetlenség na most én a kakaóbab exportjából származó haszonra lennék kíváncsi.

[link]

ez meg hivatalosan is gyarmat az arany bányák miatt a légió ezért állomásozik ott

2014. okt. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
22:51 igen
2014. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jól leirtad kerdező.


Pl a koltan nevű fém rendkívül fontos az elektrobikai iparban de szinte csak Afrikaban van. Meg jopar eve kiderult hogy a legnagyobb cegek is kereskednek hadurakkal..

2014. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát érdekes. Én személy szerint eléggé szívesen kimennék melózni 1-2 évre biztos, csak eddig nem nagyon olvastam utána a dolgoknak, de felkeltette az érdeklődésem.


Hálózati mérnökökre csak szükség van, hisz a számítógépes és távközlõ hálózatok elléggé gyérek lehetnek, ha egyáltalán vannak. Kb. mennyit kereshet kint egy hálózati mérnök? (tudom hogy kicsi rá az esély, hogy valaki tudja, de hátha)

2014. okt. 6. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!