Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Dél-Afrika milyen hely?

Dél-Afrika milyen hely?

Figyelt kérdés

Most gyakori kérdéseken nem 1-2 hozzászólás volt

Dél-Afrikával kapcsolatban.


Valaki azt írta, hogy Dél-Afrikában a szakképzett munkaerő pl. mérnökök luxus körülmények között élhetnek.


Átlagos család ilyen (ezt már én találtam egy blogon): Van egy 4 tagú család! Anyunak és apunak is van autója! A családnak van hajója is! Egy hatalmas villában élnek. Kertész és bejárónő, az alap. Rengeteget járnak el étterembe, utazgatnak külföldön stb. Szóval tényleg olyan élet, amiről mindenki álmodik.


Aztán van az árny oldal: A luxus villák zárt lakóparkokban vannak, amelyek több méter magas árammal ellátott kerítéssel vannak körbevéve, a több tucat fegyveres őrről nem is beszélve.


Egészségügy csak magánkórház, mert az államiban örülsz ha túléled a kezelést. Szóval egy nagy kettősség.


Azért kérdezem, hogy milyen hely, mert nekem tetszik amúgy, hisz pont nem érdekelne az a 45 millió néger, aki még Dél-Afrikában él, ha a szakképzett fehérek így élnek és az őrök is megvédenek.



2014. okt. 8. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, amilyennek leírtad. Szörnyű a közbiztonság, de ha magas jövedelme van az embernek és elég óvatos, akkor azért lehet boldogulni.

De azt is érdemes tudnod, hogy Dél-Afrika protekcionista gazdaságpolitikát folytat, külföldi nehezen kap munkát, ahhoz hiányszakma, speciális szaktudás kell.

2014. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Régen nagyon jó hely volt, azóta viszont történt egy változás és gyakorlatilag üldözik a fehéreket. Kolbászból meg amúgy sincs sehol sem a kerítés.
2014. okt. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1 éve végeztem villamosmérnökként. Most csinálom a mesterképzést. Szélessávú és vezeték nélküli kommunikáció szakirány!


Nem hiszem, hogy ilyen szaktudással rendelkezik ott sok afrikai.

2014. okt. 8. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Régen a fehér gazdag kisebbség rettegésben és nyomorban tartotta a feketéket.


Most végre egy demokrácia, de nem olyan jó hely, mint Európa, mert nincsen szociális háló.

2014. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, már nincs apartheid, de azt olvastam, hogy a rendőrség, ügyészség, bankok vezetői mind fehérek, emiatt még van egy kis apartheid.


Az hogy nincs szociális háló, az a legkisebb baj. Amúgy is az öngondoskodás híve vagyok.

2014. okt. 8. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit csinálsz, ha kidobnak a házadból meg a szuperbiztonságos lakónegyededből és nincs pénzed egy európai repülőjegyre?
2014. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1. Miért dobnának ki? Amúgy meg ha van házam, akkor valószínűleg dolgozok, azaz pénzem is van. 1-2 hétig szálloda és bérlek egy új kecót egy szintén védett lakóparkban


2. Tegyük fel, hogy nincs pénzem. Telefonálok szüleimnek, bátyának és 1 órán belül fel is ehetem a pénzt a bankban :D

2014. okt. 8. 14:55
 8/8 anonim ***** válasza:
37%

Életveszélyes szinte mindenhol, és fehérként nemigen kapsz már munkát sem, persze ha van feka jelentkező (átfordult az anti-apartheid). A mérnöki luxuskörülmény kapitális baromság. Én szóltam, de menj ha akarsz.


Amirúl te beszélsz, az az apartheid alatt volt, elég régen.

2014. okt. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!