Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Arra nem gondol a sok mélymagy...

Arra nem gondol a sok mélymagyar Fidesz, KDNP, Jobbik szimpatizáns és politikus, hogy ha most Oroszország, Putyin és Eurázsiai unió mellet tesszük le a voksot, akkor Lengyelek barátságát elveszíthetjük?

Figyelt kérdés

Nem beszélve arról, hogy ezektől is távol kerülünk:

-Euró bevezétése (lásd Litvániai jövőre vezeti be az Eurót) Egy közös valuta stabilizálja és átláthatóbbá teszi egy ország gazdasági és pénzügyi rendszerét, hiszen ha az Európai központi Bank ellenőrizné a kormányunk pénzügyi intézkedéseit, akkor nem lenne lehetőség a mutyizásra.

-Schengent is elveszítenénk, így aki nem akarna rossz és kizsákmányoló magyar munkaerőpiacon dolgozni közmunkásként, az nyugodtan elmehet nyugatra, ahol több pénzt kapna és kevésbé lenne stresszesebb.

-Ráadásul az alternatív környezetbarát energiaforrások helyett, szennyező áramtermelésre is berendezkednénk.


[link] Jó példa erre a Majaki atomhulladék lerakó, amikor is gyakorlatilag folyókba és tavakba tette és teszi a kiégett fütőelemeket. Ezt akarjátok?



2014. okt. 19. 12:49
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
A kelet-nyitás nem egyenlő a nyugati-zárással. Csak közöltem.
2014. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:

"Itt vagyunk a nyugat seggében, és gyakorlatilag sz@r a helyzet. Persze, villoghatsz itt Ausztriával meg Németországgal, de az a helyzet, hogy nektek csak álom marad az olyan életszínvonal itt, mint ott."


Sajnos sz@r, de az csak is az eddigi kormányokon múlt.

Utolsó normális kormány 1994-1998 közt volt, azóta csak a populizmus, gyűlölködés, "Ki lop többet Magyarországról" megy. Megy a nép hülyítése, rezsicsökkentés, hanyatló nyugatozás.

Ha az Orbán rezsim nem tér le 1998-2002 közt Bokros Lajos által elindított gazdasági reformról, akkor ma már euróval fizetnénk, másfélszeres bérek lennének, nem lennének devizahitelesek, nem lenne 3 millió szegény, nem kellene százezreknek elhagyni az országot, nem kellene százezreknek az árkokat gereblyézni 47 ezerért és még sorolhatnám.

Én megszenvedtem a Bokros csomagot, de akkor láttam értelmét. Ma mit látsz? Egészségügy, oktatás romokban, de stadionokra milliárdok mennek az adóinkból, és várhatók a Bokrosnyi megszorítások is. Szerinted a stadionokból lesz itt jólét? Ezt akartátok? Kiszúrják a szemeteket azzal a 2 ezer forintos rezsicsökkentéssel? Ennyivel meglehet venni titeket? Ti adjátok el a jövőnket ennyiért! Persze, hogy nem szavaz senki olyan pártra, aki megszorításokat ígér, de azt fel kéne fogni végre, hogy mindennek ára van.

Tudod, én átéltem a rendszerváltást, a 90'-es éveket megszenvedtük, iszonyú reálbércsökkenés volt, hatalmas infláció, több százezer, talán millió munkahely szűnt meg, és 1998 óta az ÖSSZES KORMÁNY okolható ezért a nyomorúságos életért, ami most itt van. És a remény is elszáll minden 4 évben újabb 4 évre addig, amíg tolvaj, populista maffia nyeri meg a választásokat. Felélik a jövőnket is már. Tehát nem a nyugattal van itt baj, és nem a autoriter keleti hatalmak lesznek a megmentőink. Nekünk kell normális vezetőket választani! Ezzel a keleti nyitással is csak átb...sztak titeket. Tudod, hogy ez mire jó? Arra, hogy ellenőrizhetetlen milliárdok vándoroljanak egyesek zsebébe. Szerinted miért kellett az a törvény, hogy az illegális milliárdokat 5 évig kell az államkasszába tartani, és azzal tisztára lehet mosni és senki nem vonható felelősségre azután a milliárdja miatt? Meg fogsz lepődni, hogy hány milliárdos fog előbújni 4-5 év múlva a semmiből.

De lásd a 100-200 milliós ingatlanokat, 12 milliós fácánvadászatot stb. Ezért dolgozzak? Ezért adózzak? Vágod már, hogy miért nem jó itt? Vágod már, hogy a jólétedre szánt pénz hol van?

2014. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!