Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyha a Székely Nemzeti...

Hogyha a Székely Nemzeti Tanács kikiáltaná Székelyföld függetlenségét, hogyan reagálna Magyarország és a többi ország?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 21:49
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:
62%

Én drukkolnék nekik... :-)

De nem valószínű, hogy bárki is elismerné őket, mint független országot. :-(

2014. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az azért nem úgy működik hogy kikiáltanak valamit és akkor az van.
2014. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Koszovó, Krím, Donyeck, Dél-Oszétia, Abházia, Luhanszk, Hegyi-Karabah, Odessza, Harkiv, Észak-Ciprus, Tajvan, Dnyeszter-menti Moldovai Köztársaság, Palesztina, Mindanao, Sealand, Seborga, Szomáliföld, Puntföld és még sorolhatnám
2014. okt. 30. 22:55
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
A listád legtöbb országában éppen ott volt (hacsak a pihenőnapján vagy a szabadságát töltötte ott véletlenül kalasnyikovval a kezében) a világ első három legerősebb hadseregének valamelyike. Ha elintézed hogy vagy az amerikai vagy az orosz hadsereg ott legyen és támogassa a székelyeket, akkor valószínűleg el lenne ismerve másnap.
2014. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Magyarország egyértelműen és egyhangúan szerintem teljesen támogatná a függetlenséget, ugyanis bár messze vagyunk egymástól, és két különböző országban élünk, de egy nép vagyunk! A többi ország ellenezné ezt, de leginkább csak a nyugat (Franciaország, Spanyolország, Németország, Beneluxállamok, Nagy Britannia). A kelet szerintem mellénk, vagyis inkább melléjük állna, keletnél értem Ukrajnát, Fehéroroszországot, és Oroszországot. A Balkáni államok biztosan megoszlanának ebben, például Bulgária támogatná a függetlenséget, de például Görögország nem. De ha Görögország nem támogatja, akkor Makedónia igen, és még lehetne sorolni, hogy ki igen és ki nem és miért. Ugyan ez van a legtöbb fentebb felsorolt, függetlenné válni akaró országoknál. De a mai világban egy olyan ország nem nagyon válhat függetlenné egy olyan országtól, amely tagja az Európai Uniónak. Túl nagy befolyást gyakorol az EU tagországokra.



Remélem tudtam segíteni.

2014. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!