Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelt azért nem szeretik a...

Izraelt azért nem szeretik a jobboldaliak, mert titokban egy olyan államot akarnak építeni?

Figyelt kérdés

Izrael egy militarista,katonás úgynevezett "rendpárti" állam.


Meg, például az ilyen dolgok is elfogadottak ott:

[link]



2014. nov. 2. 19:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nyugat-Európában meg épp a jobboldal szereti Izraelt, a szoci/zöld pártok pedig ellenzik...
2014. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
A szélsőjobboldaliak zsidó ellenesek nem a konzervatív jobboldal.Izraelt már egyre kevesebben szeretik és támogatják(pontossabban csak az USA)mert agresszív,nacionalista politikát folytat ahogyan az usa is.
2014. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

A kettőt nem lehet összemosni.

Izrael a külső fenyegetettség miatt vált katonaállammá, de emellett alapvetően mégis szabad, demokratikus ország.

A diszkriminatív apartheid rendszert a megszállt területeken, Palesztinában-Ciszjordániában tartja fenn, de ez nem része Izraelnek, nem annektálták (csak Kelet-Jeruzsálemet).


Ezzel szemben Magyarországot nem fenyegeti külső ellenség, nincs rá szükség, hogy mindenki katonáskodjon és mi sem akarunk megszállni más országokat, területeket.

A helyzet akkor lenne hasonló, ha például Magyarország "felszabadítaná" Erdélyt, a magyar hadsereg megszállná és igazgatná. Védett, elkülönült magyar településeket alakítanának ki, melyek folyamatosan terjeszkednének, míg az ottani románok, cigányok elnyomásban élnének.

Azonban ilyen tervek nincsenek a magyar jobboldalon, esetleg csak titokban, elszórtan néhány már nagyon szélsőséges ember fejében.

2014. nov. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Izraelt egy épeszű ember sem szereti. Nacionalisták, sárba tiporják az emberek jogait, katonailag pedig agresszorok. Nagy különbség van a rendpártiság és az egyenlő bánásmód (Magyarországon a Jobbik pl. mindenfajta diszkriminációt ellenez, mind a pozitívat, mind a negatívat); illetve a kisebbségek elnyomása között (ami Izraelben jelenleg folyik).
2014. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Isten mentsen mindenkit Izraeltől!
2014. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Az idezett cikk egyszeryen FORDITOTTAN FOEDIT.

Nagyon sok problema volt ezeken a buszokon. Ez igaz - csak

- palesztin ferfiak molesztaltak zsido lanyokat (SOKSZOR!!!!)

- terroristak hasznaltak a buszokat bemenni Izraelbe es vissza a PH teruletere (nem lehet minden utast igazoltatni)

- a palesztinok kabitoszert csempesztek be Izraelbe ezeken a buszokon.


Es elmagyarazna nekem valaki, mi az, hogy "katonaallam"?

2014. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

"a kisebbségek elnyomása ...(ami Izraelben jelenleg folyik)."


Ez a szokasos propaganda.

Izraelben MINDENKIT ugyanazok a jogok illetnek meg.

Gyakorlatilag az arabok szamara POZITIV diszkriminacio tortenik (nem kell katonaskodniok, kulonbozo segelyek, az arab telepulesek magas penzugyi tamogatottsaga, srb)

2014. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
54%

Katonaállam azt jelenti, hogy a hadsereg folyamatosan terrorizálhatja a lakosságot (elvileg mindenkit, gyakorlatilag a palesztinokat). Ha terroristákat gyanít valahol, odaszólnak, hogy 5 perc múlva szétlőjük a házat. Aztán 5 perc múlva szétlövik. Tudom, nagyon humánus, hogy még telefonálnak is. Az, hogy valóban voltak-e ott terroristák, az nem számít. Amúgy vannak nem palszetin terroristák is Izraelben, pl. mikor ártatlan embereken állnak bosszút az őket ért (egyébként valós) sérelmekért, az nálam már kimeríti a terrorizmus fogalmát.

"A palesztinokat pozitívan diszkriminálják". Ja, azért nem mehetnek bizonyos buszokon sem. És mivel nem szűrhető ki, hogy ki a terrorista, ezért senki sem mehet, logikus.

Bezzeg amikor nálunk valaki azt hirdeti, hogy ne legyen se pozitív, se negatív diszkrimináció a népcsoportok között, azt meg lenácizzák. Furcsa világban élünk, nem kicsit.

2014. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
48%

Elozo, te FANTAZIALSZ. Amiket irsz, annak semmi, de az EGVILAGON SEMMI KOZE A VALOSAGHOZ.

Most mar csak az a kerdes, hogy teged tevesztettek meg, vagy te akarod megteveszteni az embereket.

A szazelekod arra utal, hogy TE MEGAD A MEGTEVESZTOK KOZE TARTOZOL.

2014. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
47%

#9:

Nem áll szándékomban senkit sem megtéveszteni. Az persze előfordulhat, hogy tévedek, de az sem valószínű. Semmi olyat nem írtam, amit ne tudnék forrásokkal alátámasztani. Bár sosem jártam Izraelben, és ha te ott élsz vagy éltél, akkor nyilván nálam nagyobb rálátásod van az ottani helyzetre (de attól még lehetsz elfogult). Én nem is szerenék oda utazni, mert elég veszélyes hely. De éltek ott ismerőseim, így azért első kézből hallottam, hogy mi megy ott. Ismerek palesztinokat is, irániakat is. És amiket olvasok a hírekben, az egybevág azzal, amiket hallottam. Azért kifejthetted volna, hogy hol fantáziálok, mert nem értem.


Pár forrás:

15 perccel a bombázás előtt értesítik a lakosságot: [link] Tudom, rendesek, hogy szólnak. És tévedtem az előző hozzászólásomban, mert ott 5 percet írtam.

Kilakoltatják a lakosságot a támadás előtt: [link] . Ha én élnék ott, továbbra sem biztos, hogy az járna a fejemben, hogy milyen rendesek, hogy legalább szóltak.

Izrael háborús bűnei az ENSZ szerint (és az ENSZ nem arról híres, hogy túlzottan Izrael-ellenes lenne): [link]

Izraeli terroristák ártatlan palesztin fiatalt öltek meg bosszúból: [link]

Palesztinokat kitiltják a telepesek buszairól: [link] Ez szerepel a topicnyitóban is, de ezt is belinkelem, mert erre is hivatkoztam.


A véleményem a kérdésben elég határozott. Mindazonáltal észérvekkel meggyőzhető vagyok. Te is linkelhenél olyan forrásokat, amik a te igazadat bizonyítják, attól hogy nagy betűkkel leírod (már-már agresszívnek tűnően), hogy megalapozatlan dolgokat írok, sőt fantáziálok, attól nem lesz meggyőzőbb a mondandód. De szívesen elolvasom, ha van forrásod a saját igazad alátámasztására. Mert addig minden, amit írsz csak fantáziálás, illetve az emberek megtévesztése.

2014. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!