Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaország vasútja jobb,...

Franciaország vasútja jobb, mint Németországé?

Figyelt kérdés

Én jártam mindkét országban, úgy tapasztaltam, hogy Franciaország vasútja jobb.

A német vasútállomások, viszont jobban néznek ki, a franciák kicsit elhanyagoltak, Magyarországéra emlékeztetnek.


A franciák több nagy sebességű pályával rendelkeznek.Németországban 2-3 pálya járható 300 km/h-val, a többi alacsonyabb sebességgel járható.Franciaországban jóval több, illetve van 320 km/h-val járható is.


Viszont, Németországban a regionális vasútközlekedés jobb,mint Franciaországban.

A franciák inkább a TGV-re, távolságira gyúrnak rá.


Mondjuk érdekes, hogy Németországban nem mennek rá annyira a sebességre.


Ti mit gondoltok erről?

Szerintetek melyiküké jobb?



2014. nov. 10. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Németország.


A Franciáknál van egy nagyon jó TGV hálózat, de a németek is fel tudják ugyanígy mutatni az ICE-t.


A Franciáknál viszont sok kihasználatlan mellékvonal van, két pár vonatos alibi menetrenddel vagy anélkül, amíg a németek regionális hálózaton is nagyon jó ütemes menetrendet csinálnak, óránként vagy sűrűbben. Sőt, több esetben bezárt vasútvonalakat is újranyitnak. Ezen kívül van sok S-Bahn, Stadtbahn, Karlsruhei modell, tehát sokkal rugalmasabban kezelik a kategóriákat, és közlekedési szövetséggel egyszerű a szolgáltatást igénybe venni. Hátrány: amilyen jó, olyan drága is a jegy.


A franciák városi közlekedésben fejlesztenek inkább: sorra építik újra a villamosokat. Rengeteg villamoshálózat épült az utóbbi években. Mondjuk van honnan fejlődniük, majdnem mindet bezárták régebben.

2014. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MolotovPunk ***** válasza:

Valószínűleg a Francia vasút valamivel jobb lehet,mint a Német,mivel Franciáknál fut a TGV,ami a világ leggyorsabb vonatja.

Egyébként ettől függetlenül a Német vasút és mozdonyai is elég korszerűek mai szemmel is.

Viszont,ha jól emlékszem a Németek már évtizedekkel ezelőtt akartak kifejleszteni egy hasonló gyors vonatot,ami nagyjából olyan gyors lett volna,mint a francia TGV.

Ha jól tudom később abba a Németek prototípusa kudarcot vallott.

Egyébként a TGV világrekordja 574 km/h (2007es adat.)

2014. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MolotovPunk ***** válasza:

[link]



Mai napig tartja ez a mozdony a rekordot.

2014. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!