Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen lenne, ha Magyarországo...

Milyen lenne, ha Magyarországon is ingyen vonatozhatnának a diákok, mint most Szlovákiában?

Figyelt kérdés

[link]


Sokan szidják Robert Ficot Magyarországról is, hogy "gonosz populista".


De, egy ilyen lépéssel a fiatalok kedvében jár, kedvez nekik és nem szívatják őket, mint Magyarországon.


Nálunk is ingyenessé kellene tenni nekik az utazást.



2014. nov. 20. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Így is nyeli a pénzt a MÁV... Nem vagyok tisztában a szlovákok helyzetével, de mi nem engedhetjük meg ezt. Örülök neki hogy van 50% kedvezményem és nem is sajnálok fizetni érte.
2014. nov. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Már annak örülnék, ha nem lennének olyan húzások, mint a "nem lesz jegyáremelés" címszóval bevezetett pótjegy by Orbán Viktor.
2014. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy nekem nem kell ingyen utazás bárhova, elég lenne csak a lakóhely és iskola között. Én már annak is örülnék. Vagy ha visszaállítanák a régi 67%-os (asszem) kedvezményt.
2014. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1: A Mávnál az volt a hatalmas probléma, hogy szétdarabolták és privatizálták a jól fizető ágazatokat. Így például az áruszállítást. Ez mellett már a posta sem használja őket és én itthon még egy kamion-szállító szerelvényt sem láttam.... Vagyis de. De az is ÖBB-s szerelvény volt. Így persze, hogy semmire sincs pénz.


Ha már ennyire útadózunk, akkor kéne erre is lehetőséget adni a kamionosoknak, hogy vonatra rakják a gépeiket és úgy menjenek nagy távokat.

2014. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan lenne, hogy két héteb belül bedőlne az egész MÁV a f*aszba, aztán csak lesne a kormány két évig hogyan szedhetné rendbe. :D

Az még oké, hogy nincs önálló magyar légitársaság, de ha a vasútszállítás is elmenne a levesbe, az már igenigen gáz volna.

2014. nov. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszadó!

Nem a MÁV nyel a pénzt hanem a vezérei!

2014. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem a MÁV nyel a pénzt hanem a vezérei!"


Ez nem teljesen így van.. A MÁV és a BKK azért állami cégek mert az általuk nyújtott szolgáltatást szinte lehetetlen nyereségesre kihozni. A vezető elnyelhetnek pár tízmillió forintot, de az csak egy icipici szelet.


Olvasd el az első választ, jól leírja a problémát:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__2..

2014. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!