Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek létezik az, hogy...

Szerintetek létezik az, hogy uniós polgárként Bécsben ingyen tanulhatok, ingyenes állami kollégiumban és havi 700 euró körül van a minimál ösztöndíj? (ami 220 000 Ft)

Figyelt kérdés

Ezt olvastuk az osztrák oktatási rendszerben... sőt ha még jó az átlagom akkor 1000-1100 eurót is kapok, csak azért mert tanulok. Ez hogy lehetséges?


Nekem van középfokúm angolból és németből, és mondhatni jól is beszélek idegen nyelveket.


Nekem ez egy kicsit "túl szép, hogy igaz legyen"-nek tűnik, de ha így van, még a BSC-t sem itt fogom befejezni...


2014. nov. 15. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, az ösztöndíjról nem tudok semmit, de valóban ingyen tanulhatsz és nyilván jár pénz egy idő után, ha jó az átlagod. Én MSC-n gondolkodtam a Bécsi Műszaki Egyetemen, csak a probléma az, hogy nehéz a felvételi. BSC-nél nem tudom, hogy mi a helyzet.


Protip: Ha valamelyik szülő külföldön dolgozik, akkor jár az egyetemista után is családi pótlék, ami Ausztria esetén 100k felett van havonta (bár ez magyar egyetem esetére is igaz).

2014. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt hol hallottad? Valoban ingyen tanulhatsz, de hogy ilyen magas osztondijak lennenek azt ketlem. Kulonben miert dolgozna egyetem mellett a magyar diakok tobbsege? Miert erne meg ausztrianak ennyi penzt elszorni, amikor ugyanezek a diakok dolgozni is tudnak? Daniaban van olyan, h a diakok megelheteset tamogatjak, ha az egyetem mellett dolgoznak.


En nemetorszagban tanulok, sokan felteszik a kerdest, h milyen osztondijak vannak, de gyakorlatilag meg az sincs, ami magyarorszagon, hogy a tanulmanyi atlag utan penzt kapnank. A kiemelkedo teljesitmenyu, szabdidejukben kozossegi munkat vegzo diakoknak van eselyuk havi 300 eurora fel even at, de emellett peldaul nem vagy csak korlatozottan lehet sajat jovedelmuk.


Szoval hiaba gazdagok a nyugati orszagok, nem osztogatjak ingyen a penzt a semmire...

2014. nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nach österreichischem Recht sind grundsätzlich die Eltern der/des Studierenden durch ihre Unterhaltspflicht dazu angehalten, für den finanziellen Bedarf ihrer Kinder bis zur Erreichung der Selbsterhaltungsfähigkeit – damit auch bis zum Abschluss eines zielstrebig betriebenen Studiums – aufzukommen. Nur für die Fälle, in denen die Eltern oder die/der Studierende selber auf Grund ihrer jeweiligen Einkommenssituation nicht in der Lage sind, aus eigenen Mitteln die mit einem Studium verbundenen Kosten selber zu tragen, soll subsidiär die Studienförderung eingreifen.
2014. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!