Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A II. világháború óta akadt...

A II. világháború óta akadt olyan méretű politikai válság Európában, mint amilyen manapság?

Figyelt kérdés

Érdekes jelenség, hogy az utóbbi években gyakorlatilag folyamatosan gyengülnek Európa-szerte a hagyományos, meghatározó jobb- és balközép pártok, míg a szélsőségesek erősödnek.

Franciaország: a balközép Parti socialiste (PS) és a jobbközép Union pour un mouvement populaire (UMP) gyengültek, a szélsőjobbos Front National (FN) a legnépszerűbb párt.

Spanyolország: a balközép PSOE gyakorlatilag úgy tönkretette magát, mint az MSZP itthon, s a jelenlegi kormánypárt, a Néppárt (PP) is gyengélkedik. A Podemos nevű szélsőbalos párt lett a legnépszerűbb.

Egyesült Királyság: habár a Munkáspárt és a konzervatívok még előttük állnak, de a UKIP is egyre erőteljesebben terjeszkedik.

Svédország egykoron a szociáldemokrácia fellegvára volt, most pedig kisebbségben kényszerülnek kormányozni, ugyanakkor a jobbközépnek sincs többsége, a szélsőséges Svéd Demokraták miatt.

Görögországban a SYRIZA szélsőbalos párt egyre népszerűbb, míg a kormányzó nagykoalíció egyre kevésbé.

Ausztriában is nagykoalíció kormányoz, hiszen egyik oldal sem tudott többséget szerezni, a szélsőjobboldali FPÖ miatt. Az SPÖ (szocdem párt) egykori fellegvára Bécs volt, azonban már ott sincsenek abszolút többségben.

Hazánkban előbb az MSZP, s mostanában a Fidesz kezd tönkremenni, míg a szélsőséges Jobbik egyre csak erősödik.

Ez csak néhány példa, de nagyon sok ilyet lehetne még hozni az elmúlt évekből. Úgy tűnik, mintha Európában egyszerre elégelték volna meg az emberek a régi pártokat, s újakra vágynak (amik legtöbbször szélsőségesek). Nekem az I. és a II. világháború közötti időszak jut erről eszembe, hiszen az óriási pusztulás és a gazdasági világválság miatt akkor szintén óriási teret nyertek a populista, szélsőséges pártok.

Volt már ilyen válság a II. világháború után? Mert ha igen, akkor azt gondolom meg tudták oldani a "hagyományos pártok", hiszen elég sokáig bírták/bírják.


2014. nov. 21. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy szándékosan generált válság, amit a háttérhatalom hozott létre, hogy az embereket kiírtccsa
2014. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem politikai válság, hanem egyszerűen egy változás.


Nincs is gazdasági válság.Ilyen jól még sohasem éltek Európában, mint most.Németországban az I Világháborút követően sokáig éheztek az emberek....


Ez egyszerűen a hagyományos, jobbközép, balközép pártok kudarca, nem tudnak lépést tartani az emberekre, nem figyelnek a népre rendesen, csak eljátszadoznak a korrupciós kis játékaikkal, meg el lopdosnak szépen csendben.

2014. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
*emberekkel
2014. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
egyébként a jobbik nem szélsőséges...
2014. nov. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Tiszta időutazás ez a kérdés, mintha 50 évet utaznák vissza az időben. :)

"Kísértet járja be Európát..." :)))


Kedves kérdező, válaszolok a te stílusodban! :))


Borzalmas dolgok történnek napjainkban. Európa nemet mond a szocializmusra, a proletárdiktatúra és a népi demokrácia eredményeire!


Igen, volt már hasonló "válság" a világháború óta.

1956-ban, mikor a hanyatló nyugati imperialisták által felbérelt csúnya gonosz ellenforradalmárok és a klerikális reakció lesújtottak a népi demokratikus baloldalra és a békésen lövöldöző szovjet katonákra tüzet nyitottak. Szerencsére testvéri tankok és az AVH konszolidálták a helyzetet, leverték a csőcseléket. Azt a csőcseléket, ami a mi szeretett vezérünk, Sztálin elvtárs szobrát le merészelte dönteni.


Szorgos népünk győzni fog! Szabadság elvtársak! Lobogjon a vörös lobogó!


Ez a harc lesz a végső...


:)))

2014. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

A mostani időszak engem (is) a Weimari köztársaság idejére emlékeztet, amikor a ""szélsőségesnek"" nevezett pártok nagy pofával politizáltak az utcákon, aztán amikor bejutottak a parlamentbe, ők is szépen elkényelmesedtek és beálltak a sorba.


Utána került hatalomra az osztrák festő és tett rendet Németországban. Na az NSDAP valóban szélsőségesen "rendpárti" párt volt.

2014. nov. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!