Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi van Szíriában?

Mi van Szíriában?

Figyelt kérdés

Ha jól értem, Assad harcol a lázadók ellen, a kurdok harcolnak Assad ÉS a lázadók ellen, és mostmár a lázadók is harcolnak egymással (pl a mérsékeltebbek az ISIL/ISIS-szel).


Vagyis Assad harcol a mérsékelt lázadók, az ISIL, a kurdok ellen, a mérsékelt lázadók az ISIL, a kurdok és Assad ellen, a kurdok az ISIS, Assad és a mérsékeltek ellen, az ISIS meg még ezekhez hozzáadva egyes iraki siíta csoportok és az iraki hadsereg ellen is?


Nekem a kurdok szimpatikusak, és sokkal inkább Assad, mint a felkelők.

A mai nap folyamán ki áll nyerésre? hogy néz ki a helyzet? hogy fog végződni a konfliktus?



2014. nov. 23. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a kurdok nem harcolnak Asszaddal. A szírek alapvetően Asszad mellett vannak, csupán jelentős külföldi segítséggel tudnak harcolni a felkelők, az FSA-t már rég lenyomták volna, ha nincs nyugati fegyverszállítás meg a rengeteg zsoldos. Ha nem sikerül meggyilkolni Asszadot valamiféleképpen, akkor valószínűleg nyerni fog. Vagy egy amerikai támadás döntheti meg őt.
2014. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

én úgy tudom, és most pár netes forrásból olvasom is, hogy a kurdok egyszerre harcolnak Assad és a felkelők ellen is


a Nyugat pedig, ami kezdetben a felkelőket támogatta, az azokból kinövő ISIS miatt már óvatosabb... az jön még le, hogy az ISIS-szel mindenkinek baja van, Amerikának, Assadnak, a kurdoknak, a siítáknak, a keresztényeknek, Oroszországnak, Iránnak, még az Al-Kaidának is


de valahogy nem tiszta az egész, gondolom, a konfliktu komplexitása, összetettsége miatt többet kéne vele foglalkozni, mint pár perc/nap

2014. nov. 23. 19:07
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Az EGESZ Kozel Kelet ilyen komplex. Pld. Gazaban 27 palesztin szervezet ismeretes, es ezek egymassal harcolnak. A Hamasz csak a (jelenleg) legnagyobb koztuk.


Szerintem kivul allo ezt at nem tekintheti.

2014. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kb mindenki mindenkivel, mert ugye kell a fegyverekhez az olaj, tehát mostmár, sokkal inkább arról szól a háború ki tud minél több olajhoz jutni. Egyébként meg minden oldal tele van külföldiekkel, a kormányt a (fölfeg libanoni, iraki, és iráni) síiták, a szabadhadsereget kevésbé radikális muszlimok, a kurdokat nyugati idealisták és pár tucat török, az I.Á.-t meg mindenféle sérült lelkű ember támogatja
2014. nov. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a kormányt főleg oroszok támogatják, míg törökök, a nyakamat teszem rá, a kurdokat biztos, hogy nem támogatják, hát legnagyobb ellenségük!


a helyzet bonyolult, látom :D

2014. nov. 27. 00:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Maga a török kormány az FSA-t támogatja, viszont kurd miliciakban (főleg a YPG-ben) vannak törökök, itt élek Isztambulban, tehat elég jól ismerem a helyzetet, főleg baloldaliak, mivel nekik a vallás a legnagyobb ellenségük, es azert az para, hogy a határtól par kilométerre, folynak a harcok, Bashareknak meg am Irán a legnagyobb támogatója.
2014. nov. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen, Irán és az oroszok, Bashar :))

a törökök pedig az FSA-t :)


de a törökök harcolnak kurd milíciákban, nem lehet, hogy török állampolgárságú kurdok (mivel kurd állam nincsen, így 90 %-a a kurdoknak török vagy szír állampolgár)?


ha nem, akkor fejtsd ki kicsit, légyszi, hogy hogyhogy törökök harcolnak a kurdokkal, mikor mindig mindenhol támadják/bombázzák őket?

2014. nov. 27. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval a török baloldal nem igazán kurd ellenes (ne úgy értsd, hogy szeretik őket, de nem nagyon gondjuk egymással) azon felül, meg a legtöbb kurd milícia baloldali ez abból is jön, hogy Kurdisztán a legszegényebb régiója Törökországnak, es ugye a szocializmus/kommunizmus sosem a gazdagok között népszerű, illetve a hidegháború idején a Sz.U. így próbálta, bomlasztani a nyugatbarat Törökországot, hogy a kurdokat szította ellenük. Na mármost a baloldal másik sajátossága a vallás ellenesség, ezért nekik egy YPG (ami eleve egy baloldali es arról ugyan nem nagyon beszélnek a hírek de eléggé iszlam ellenes, gyakran támadnak meg mecseteket stb.) nekik nagy barátjuk, persze ismeroseim akik most Kobaniban vannak többnyire itteni kurdok, de azert jo par török is kiveszi belőle a részét, mert ők nem azt látják, hogy a kurdokat segítik saját államhoz (mert nem valószínű, hogy ez a háború majd egy önálló Kurdisztánnal fog végződni) hanem úgy hogy az eszmeikert harcolhatnak, de am kurdok is vannak bőven akik az I.S.-t támogatják, sőt meg kurd Hezbollah is van it Törökországban (akik értelemszerűen Bashart támogatják), tehat ez a háború amolyan mindenki mindenki ellen, a köbön.

Oroszországnak komoly érdekeltségei vannak a Bashar kormánnyal, de most le van foglalva Ukrajnával, míg Irán mar az elejétől komolyan kivette a részét az egészből, sok iráni síita önkéntes harcol most is ott a kormány oldalán, sőt fegyvert is ok szállítanak a legtöbbet.

En bölcsészkaron tanulok ami erősen baloldali beállitottsagu, mindig vannak akik kifüggesztik a YPG zászlajat az egyetemen, és azok nem feltétlen kurdok, a nagy többség úgy éli meg, hogy a YPG az egyetlen ami igazán harcol az I.A. Ellen, az F.S.A.-t mar csak dacból nem támogatja a többség. Meg egyébként is az átlag kurd es az átlag török általában békésen elél egymás mellet, általában ......

2014. nov. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) A helyzet tehát bonyolult, itt pedig különösen az.


Én kint élek Stuttgartban, az itteni törököknek és kurdoknak sincs semmi bajuk egymással, ma pedig sikerült egy pakisztáni szunnitával beszélnem, mondom neki, az ISIS is szunnita, mire ő: ISIS-Schweine... megerősített abban, amit már amúgy is tudtam, hogy az iszlám terrorszervezetek igazából se nem siíták, se nem szunniták, csak annak nevezik magukat, és hithű muzulmán nem kezd terrorakcióba :)

2014. nov. 28. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!