Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit akar az ISIS (ILIÁ)? Mire...

Mit akar az ISIS (ILIÁ)? Mire törekednek? Egyáltalán mi céljuk van azzal, hogy a katonák szinte a saját rokonaikat, szomszédjaikat, barátaikat lövik halomra valami össznépi iszlám eszme megvalósítására?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlságosan felvilágosult, internet rengeteg írást találni arról, hogy mi ez az egész, viszont ezek annyira hosszú levezetések, elméletek, kidolgozások, leírások, hogy életem végéig olvasgathatnám, és nem is feltétlenül egyezhetnek meg ezek a különböző forrásból származó információk, tehát elég nehéz lenne objektív képet alkotni, ráadásul ha az összeesküvés-elméleteket is beleszámítom, nagyjából triplázódik az információmennyiség.


Így talán lustaságból (!) kérném a véleményeiteket a közel-keleti hercehurcáról, no meg arról, hogy pontosan mi értelme van annak a rengeteg civil áldozatot követelő öldöklésnek, amit az ILIÁ bakái nap mint nap elkövetnek. Megvádolnak embereket, civileket, hogy árulók, hitszegők, és puff, egyszerre 250 ember kivégezve. Tisztogatnak faluról falura, kivégezve mindenkit, civilt, asszonyt, gyereket, és az akciók közül néhány videofelvételt a Liveleaken is meg lehet találni. Ti mit gondoltok erről az egészről?


2014. nov. 24. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Ismered azt a mondást, hogy "a forradalom felfalja saját gyermekeit?"


Na, náluk is valami ilyesmi van. Az IS tagjai annyira bele vannak fanatizálódva az iszlám vallásba, hogy mindenkit lelövöldöznek, aki szerintük nem felel meg a társadalmi ideáiknak.


Mint ha Magyarországon hatalomra jutna egy náci párt és találomra rámutatnának olyan emberekre, akik nem tetszenek nekik, azt mondanák rájuk, hogy "ez egy zsidó" és lelőnék. Vagy képzeld el ugyanezt egy komcsi párttal, akik kulákokat és burzsujokat végeznének ki, bár ez annyira nem valószínű, mert Magyarországon nem erősek a kommunista eszmék.

2014. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Vallasi celjuk van: az iszlam hitre teriteni a vilagot. (Az egesz vilagot).

Ennek realitasaban csak gozos emberek hihetnek. De ok vallajak is, hogy gozosek, sot ezzel szereznek hiveket. A vilagon mindenutt akadnak fiatalok, akik hosok akarnak lenni, es az IS ezt a hitet, "lehetoseget" biztositja nekik.

Ha tenyleges allamot akarnanak, akkor teruletet hoditananak, es ott gondoskodnanak a nyugodt polgari letrol. De ok nem ezt akarjak, hanem VALLASI HATALMAT. Semmi mas nem erdekli oket - kiveve a sajat elevezetuk, pld ezert eroszakolnak meg minden not, akit nem olnek meg. (A megeroszakolas egyebkent nem jelenti azt, hogy azutan meg ne olnek a noket, ha epp ahhoz szottyan kedvuk).

2014. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

***Erősen magánvélemény***


Nagy vonalakban: Közel keleti terrorista csoportok sokasága. Az Al Kaida egykori tagjaiból válltak ki kihasználva a Szír belső konfliktust. Rengeteg követtőt szedtek össze. Meg kell hagyni elég profik(amit egyébként európai amerikai stb katonai vezetőik és profi propagandájuknak köszönhetnek.) kíméletlenek.

A vezetőik és vallásuk érdekében mindenre képesek.



A véleményem szerint a legtöbb harcos, zsoldos, terrorista aki az IS oldalán harcol csalódott és dühös.

Harcol mert vissza akarja szerezni a becsületét hős akar lenni és visszafoglalni azt ami az "övé volt" azt amit elvett tőlük Európa és az USA.



Az alábbi videóban látszik hogy egyes esetekben a kivégzőosztag akik per pill nem fekete maszkban vannak hanem jókedvűek, énekelnek (meg nem mondanád hogy gyilkosok)Nem különböznek pl egy amerikai vagy európai katonai csapatra.

https://www.youtube.com/watch?v=ed021dtBRAg&feature=youtu.be


Hitetlennek tartja azokat akik nem hisznek Allah-ban az ő egyetlen istenükben.


Én a magam részéről inkább sajnálom a kint harcolókat. Nem azokat akik oda mentek harcolni hanem azokat akik mondjuk Iraki vagy Szír lakosok és teljes agymosás után úgy érzik vallási kötelességük ölni.


Nem ítélem el teljesen a "gyalogokat" annál inkább a vezéreket és az ellenséges vezért.


Rengeteg dolgot tett pl az USA és Európa annak érdekében hogy idáig fajuljanak a dolgok.


Az IS vezetők kihasználják az egyszeri mélyen vallásos népet hogy megvalósítsák az egyébként eléggé utópisztikus álmaikat egy hatalmas Iszlám Állam létrehozását.


[link]



Engem mindig vonzott a közel keleti kultúra és az iszlám vallás. Sokáig nem tudtam elképzelni mi motiválja őket hogy gondolhatják azt hogy pl egy család lemészárlása jó cselekedet isten felé ,aztán minél mélyebbre ástam annál inkább világossá vált súlyos dolgokkal fenyegetik és hitegetik őket. Üdvözülést a gyilkolásért. Ez a Jihad.


Tudom nem pontosan arra válaszoltam amit kérdeztél de úgy érzem valamennyit át tudtam adni abból amit én gondolok és talán valamennyire igaz is.

2014. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
13%
Ja én mint büszke muszlim még büszkébben nyilatkozom hogy nem az a fő cél hogy az egesz világot áttérítsük az iszlám vallasra erőszakkal ugye ezt takarja A Jihad vagy dzsihad akarhogy is mondjak ez a koranba 2 szer szerepel de ilyenek hogy szeretet , kegyelem , béke ezek több százszor vannak leírva a koránba, csak hogy pár zsido lap azt irja hogy jajj muszlimok ilyen barbarok meg ilyen fanatikusak meg olyan vadállatok ja mert hogy most előjön hirtelen a semmibol egy olyan terrorszervezet hogy iszlám állam pont amikor izrael jol oknelkul bonbazza palasztinat gazzet (errol megint nem tud senki semmit) mert a szentfoldjükön van ugye az a fold amit isten a zsidoknak igert a kanaan. Sztem ez egy jo figyelem eltereles errol az egeszrol es hat vannak tobb megmagyarazhatatlan okok is mint hogy ez a terror szervezetnek hogy tobbszaz nehezfegyverzetuk amikor nemely allamok nem kepesek erre vagy eppen a youtubera feltett videokba lathato satrak hasonloak az egyesult allamok katonai satrakra (de mondjuk ennek lehetnek mas okai is) de higyjenek amit akarnak mert minden ujsagba teli van irkalva hogy a muszlimik ilyen vadok meg ennyire konyoruletlenek . Hogyha ebben hisznek akkor azt mondom hogy hiaba tanultak akarmennyit is mert felesleges volt ez hogy mindent elhisznek amut a media mond ez a tipikus kozonseges birkasag, tudatlansag és hiszékenység
2014. nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!