Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arab országok milyen...

Az arab országok milyen viszonyban vannak egymással?

Figyelt kérdés

Végül is kb 20 darab arab állam van, és ugyanarról a népről beszélünk.

Milyen a viszonyuk egymás között?


Példákat tudtok mondani?

Pl Jordánia-Egyiptom, stb..



2014. dec. 26. 21:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Hagyd a válaszadókat, itt egy áttekinthető "térkép". ;)

[link]

2014. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha nem megy az angol, szólj, szívesen fordítok, privátban írhatod.
2014. dec. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

"Azt hittem, ha már 1 nép, megférnek egymás mellett."


Magyarországi életed után még ezt hiszed? Magyarnak magyar a legnagyobb farkasa, bármennyire is szomorú ezt kijelenteni :-(


De valóban, az arab országok - tudtommal - legjobb esetben is csak megtűrik egymást a béke érdekében. Meg egy háborúval egymást gyengítenék, amivel a nyugat malmára hajtanák a vizet, ezt pedig - általában - nem akarják.

2014. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van az utolsónak. Az, h szinte ugyanaz a kultúra még nem jelent semmit. Magyarországnak, meg Szlovákiának is majdnem ugyanolyan a kultúrája, aztán...sztem nem kell részleteznem.
2014. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
De a magyar meg a szlovák 2 külön nép.
2014. dec. 26. 22:14
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
Jól van kérdező, szerintem ezt itt zárjuk le. :D
2014. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapból ott tévedsz, hogy úgy állítod be mintha egy kultúra, egy nép lennének, holott ez baromira nem így van, sőt.


Már alapból vallási alapon sem egységesek, ez is generálja a feszültségeket, ráadásul a legtöbb ország nem kevés kisebbséggel is rendelkezik.


Érdekes például a Kurdok helyzete, gyakorlatilag 30-40 millióan vannak, és nincs saját országuk, hanem Törökország, Irak, Irán, Szíria részévé váltak. Olyan mintha a 10 milliós Magyarországot felosztanánk a szomszédok között.


Meg ha magyar-szlovák két külön nép, akkor a 20 arab állam mi a f..szomért nem? :D

2014. dec. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
37%

# 15/17 Időpont ma 22:14


Bár nem nekem címezted, azért még egyszer közérthetőbben (csak hogy leszavazhassanak a gyökerek): Két magyar ugyanahhoz a néphez tartozik, mégis rossz a viszonya egymás közt. Ezek után miről beszélünk?

2014. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, h a magyar meg a szlovák két külön nép, de ezzel arra céloztam, h azt írtad,h miért vannak ellentétek, amikor hasonló a kultúrájuk, tehát, h maga a kultúra hasonlósága még nem határoz meg semmit.

Amúgy megjegyezném azt, h a kérdezõ sztem jól értelmezi az arab országok fogalmát, de néhány válaszadó nem igazán amikor Iránt, Törököket, meg Kurdokat említenek, ezek NEM arab országok, mert nem arabok lakják.Nem minden muszlim arab ám, ahogy nem minden keresztény görög pl. A kurdoknak semmi közük az arabokhoz!

Amúgy Magyarországon ez egy kicsit speciális dolog, h ennyire képesek ellenségeskedni egymással, nincs összetartás, de van benne igazság, ez igaz...

...de pl. a németnyelvû svájciak, és a németek is szinte ugyanaz a nép, ugyanakkor a svájciak hallani sem szeretnének arról, h õk egy nép, mert évszázadok óta két külön állam...vhogy így lehet ez sok arab országnál is...politikai, történelmi, vallási stb. különbségek...hiába, hogy egy nép....habár olyan egyértelmûen ezt sem jelenteném ki, h egy, homogén nép lennének...

2014. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nezd meg ezt a tablazatot. Felsorolja a Kozel Kelet haboruit es halottait a 20. szazadban:

[link]

2014. dec. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!