Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A néhány közel-keleti illetve...

A néhány közel-keleti illetve arab országokban élő nők helyzetének mennyi köze van az iszlámhoz?

Figyelt kérdés

Főként iszlám vallásúakat kérdezek, vagy aki jártas ebben a témában, tényleg érdekel ez a kérdés. Ugyebár vannak olyan országok, ahol a nők nem mehetnek ki az utcára egyedül, nem mehetnek egyedül kórházba stb. (Javítsatok ki, ha rosszul mondom!) És érdekelne, hogy ezeknek a szabályoknak mennyi közük van az iszlámhoz? A vallásban vannak ilyen törvények, vagy ez teljesen különálló, illetve egyfajta értelmezése a tanoknak? Ha valaki tudna valami oldalt ajánlani oldalt annak is örülnék, mert én is utánanéztem valamennyire, de nem kaptam abból elég infót. Szóval?

(Bocsi a szóismétlésért.)



2014. dec. 1. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Selam

En csak a sajat nevemben ýlletve a velemenyet elmondva tudok erröl nyýlatkozný. Nem tudok helyesen ýrný magyarul mert török laptoprol ýrok. Ýgen van "köze" az iszlamhoz. Igen az iszlam vallas szabalyaýt betarto nökröl rövýden: eltakarjak ekessegeýket ha kýmennek az utcara,konkretan a hajukat, erre van a kendö a HIJAB pl ýtt Törökorszagban vagy a Szaudý orszagokban mas výselet:burka,nýqab egyebek ezeket a google-n meg tudod tekýntený. Hosszu szoknya vagy nadrag amely a test vonalat nem követý,ugyanýlyen felsö tehat semmý nem testhez sýmulo, szabadon maradhat az arc es a kezfej./ Törökorszagban mashol arab orszagban az sem.../ Ýgen egyedül nem mennek az utcara csak a ferjükkel vagy a csaladtagokkal,anyosukkal egyebek. Altalaban nem dolgoznak a ferj feladata a csalad ellatasa,eltartasa...hagyomanyos csaladmodell van a nö vezetý a haztartast,gyerekeket rendezgetý,föz,vasal,mos..stb de ez ký ýs töltý a napot plane ahol vannak gyermekek ýs. Nagyon fontos a csalad es a csalad ellatasa,ýtt meg szokas a rendszeres fözes,meleg vacsoraval varný a munkabol hazaterö ferjet vagy a csalad többý tagjat. nagyon mas jelentösege van ýtt egy mosolynak ýs,egy szemvýllanasnak. De mýnden attol függ ký mennyýre tartja magat az iszlam vallas szabalyaýt,van aký jobban van aký kevesbe. Törökorszagban lýberalýsabban fogjak ezt fel de a szaudý kýralysagban egyaltalan nem. Výszont nem kell olyan drasztýkusnak elkepzelný ezt az egeszet ahogy a nyugatý medýa beallýtja,Nyýlvan vannak szelsöseges esetek ahogy mýnden masban az elet egyeb területeýn ýs. En magyar nökent jöttem ferjhez Törökorszagba, a ferjem muszlim ýdöközben en ýs felvettem a vallast maskent nem tudtunk volna harmonýkusan együtt elný. Nalunk ýs az altalad leýrt es megfogalmazott ýletve a kerdesedben feltett "elvek" szerýnt zajlýk az elet.Konkretan sehova nem megyek egyedül,ezt ugy ertsd hogy a szemetet kb egy ev utan výttem le egyedül az utcara de haz mellett van a kontener :)

De ez egyaltalan nehezseget nem okoz nekem,ýtt ez megszokott es tudtam ha ýdejövök nekem kell alkalmazkodnom. Ugyanakkor a nöket vedýk mýndenben es mýndenhol,olyan mýnt aký körbevesz egy vedöburok nehez ezt ýgy megfogalmazný annak aký nem el ebben benne. De az elet nem unalmas,vannak nöý programok a nök gondoskodnak erröl:mennek egymashoz a csaladtagok,vannak un:nöý napok amýkor a nök összejönnek van sütes,fözes,rengeteg sütemeny,teazgatas,beszelgetesek tapasztalatcsere,es ajandekokat výszünk egymasnak ýlyenkor ez ýs szokas ýtt naluk. Ha barhova megyünk azt együtt tesszük, nalunk a ferjem sem megy el külön sehova es nem mondja azt na te maradj addýg ýtthon..Ha megyünk akkor vagy együtt vagy sehogy. Vannak csaladok ahol a ferfýak ýs csýnalnak külön kýs programokat együtt a baratokkal ez ýs termeszetes,ha výszont vendegsegben vagyunk vagy hozzank jönnek az ýs teljesen mas mýnt amýt mý megszoktunk Europaban. ýtt a nök altalaban hallgatnak nem nagyon folynak bele a beszelgetesekbe,plane nem csak csak ugy beleszolunk,ýnkabb behozzuk a teat,kavet,stb a vendegeknek. ugyanez ha mý megyünk el ott ýs a nö szlgalja ký a vendegeket,kesöbb a tarsasagb altalaban kettevalýk ferfýakra es nökre ugy folyýk a beszelgetes.

Amugy ýgen az ýszlam szabalyaýban benne van egy nö nem lehet kettesben olyan ferfýval aký nem a rokona,es nem utazhat egyedül stb de ez egy annyýra hosszu tema hogy azert ajanlottam olvasgasd azt az oldalt nagyon kklassz,amýkor en ýsmerkedný kezdtem az ýszlammal en ýs ezt az oldalt olvastam es olvasom azota ýs a legtöbbet :)De belýnkelek neked ýde výdeot ýs,amý hasznos es erdekes az ýszlamrol ezekböl ýs sokat lehet müvelödný,es megýsmerný a nök helyzetet ýs:


http://www.youtube.com/watch?v=gxHHeghYjfc


es egy ýsmeretterjesztö fýlm:


http://www.youtube.com/watch?v=q795x_1S89M


VEGÜL EGY FELIRATOS ELÖADAS Mýert výselnek kendöt a muszlým nök? cýmmel ez konkretan a Quran szavaýt ýdezve valaszol a kerdesedre:

http://www.youtube.com/watch?v=D3LPHPTDNA8


Szep napot neked :)

2014. dec. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez tényleg hasznos válasz volt, és sokkal jobb nem csak a hírekből "tudni". :)

2014. dec. 2. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
Szivesen :)
2014. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!