Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EaEU és a FÁK egyesülésével...

Az EaEU és a FÁK egyesülésével létrejöhet egy EU-hoz hasonló második európai integráció?

Figyelt kérdés
A volt szovjet tagköztársaságok közül csak kevés az EU tagja vagy tagjelöltje, ezért gondoltam, hogy szerintem lehetséges lenne egy újabb európai integráció, csak ezúttal nem Nyugat - és Közép-Európában, hanem Kelet-Európában. Tagállamoknak Oroszország, Fehéroroszország, Orosz Ukrajna, Oroszország, esetleg Kazahsztán, Moldova
2014. dec. 30. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Nem menne.

Az EU euroatlantista.

A FÁk meg az eurázsiaizmust támogatja.



Szerintem viszont nem lenne ördögtől való, több szempontból sem.Kazahsztán viszont nem kellene.


Egy ilyen uniónak hatalmas gazdasági, katonai potenciálja lenni és ami még fontos, rengeteg olaj és nyersanyag.Ez hosszútávra biztosítaná a jövőt.


De, hogy ilyen létrejöhessen, mindkét félnek közelebb kellene kerülnie egymáshoz.


Putyinéknak is visszább kellene vennie, az EU-nak meg lemondania erről a kultúrmarxista, meleglobbista ideológiáról.

2014. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dávid ***** válasza:

Ukrajna, Moldova és Grúzia pontosan érzi az oroszok "halálos ölelését" ők sohasem csatlakoznának.


Amúgy elég gáz lenne az Eurázsiai Unió, a szétlőtt Novoroszijával (Donyeck-Luhanszk), az állandóan olcsó gázért kuncsorgó Belarusszal és a koldusszegény Örményországgal.

Kazakhsztán lenne az egyetlen stabil tag Oroszo-n kívül.

2015. jan. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!