Kína olyan kis csendes. Szerintetek mikor kezdi el az ŐT megillető NAGYHATALMI politikát megmondani?
"Amíg az USA sokkal jobb stratégiai helyzetben van és egymaga töübbet költ a hadseregére mint az utána következő 10 ország együtt..."
Ez nagyon megtévesztő.
Mivel az USA szabadon nyomtatja azt a pénzt amire a hadseregnek szüksége van, hatalmas pénzek mennek sokszintű alvállalkozókra, véget nem érő, használhatalan projektekre, és gigantikus mutyikra.
Az Iraki háború idején 6 doboz kóla 50 dollár volt, 1 liter ásványvíz 25 dollár, félmilló dollárért heggesztettek néhány acél lemezt a terepjárók aljára az aknák ellen meg hasonlók.
A beszállítók óriási profittal, a vezetőik hazalmas fizetéssel rendelkeznek.
És ehhez képest rettenetesen sokat bénáztak Irakban és Afganisztánban is.
Amivel nyerni tudnak az nem a technológiai fölény, hanem a határtalan brutalitás... de ezt sokkal olcsóbban is elérhetnék. De hát túl nagy ipar cuppant rá a legjövedelmezőbb ágazatra, hát muszáj eltartani őket, és időről időre háborúzni, hogy cserélődjön a hadianyag.
Őszintén...
Ha megnézzük, hogy mit bénázott az USA Irakban 7 évig, akkor Kínával mire menne ?
És hogy a kérdésre is válaszoljak:
Már elkezdte.
Kína egy 7000 éves birodalom.
Látott már ezt azt.
A britek megtanítoták arra hogy mit várhat a fehér embertől. 150 évbe tellett, mire talpra álltak az Ópiumháborúk után...
Háborúban, brutalitásban nem versenyezhet...
Kialakította ellenfeleiben a kínai áruktól való függést, ahogy ópiumfüggővé tette őket Anglia 150 évvel ezelőtt, generációkat tönkretéve.
Ha Kína abbahagyja áruinak exportálását, a modern világ összecsuklik, mint a collostok.
És valószínűleg meg fogja tenni, amikor elérkezettnek találja az időt, hogy a belső piacán terítse a rengeteg árut.
De még a ritkaföldfémekkel is zsarolhatja a világot, mert ő termeli ki a 95%-át... azok nélkül meg nincs high-tech...
"Mivel az USA szabadon nyomtatja azt a pénzt amire a hadseregnek szüksége van, hatalmas pénzek mennek sokszintű alvállalkozókra, véget nem érő, használhatalan projektekre, és gigantikus mutyikra.
Az Iraki háború idején 6 doboz kóla 50 dollár volt, 1 liter ásványvíz 25 dollár, félmilló dollárért heggesztettek néhány acél lemezt a terepjárók aljára az aknák ellen meg hasonlók.
A beszállítók óriási profittal, a vezetőik hazalmas fizetéssel rendelkeznek. "
Csak jelezném hogy az USA a jelenlegi hadseregre költését úgy végzi, hogy közben semmilyen anyagi problémája nincs. Ha egy tényleg fontos háború törne ki, akkor leállítanák az ilyen pénznyelőket és kisujjból jócskán megemelhetnék a hadseregre költött összegeteket, és akkor nem annyit költene a haderejére mint az utána lévő 10, hanem mint az utána lévő 30 ötször.
Ez tipikusan hasonlít a hidegháborús fegyverkezési versenyre. Az USA a GDP-je pár százalékát költötte a hadseregre és mégis sokkal nagyobb volt ez az összes, mint amit a SZU pumpált bele, csak neki erre ráment a költségvetéséből egy baromi nagy hányad.
"Ha Kína abbahagyja áruinak exportálását, a modern világ összecsuklik, mint a collostok.
És valószínűleg meg fogja tenni, amikor elérkezettnek találja az időt, hogy a belső piacán terítse a rengeteg árut. "
Ezzel ugyan az a baj, mint amikor egyesek az oroszokat tartják világhatalomnak a földgáz miatt. Ha Kína nem adja el a termékeit külföldre, akkor nem dől be senki, rajta kívül. Kínának nem lesz bevétele, viszont mi majd ugyan úgy megtudjuk venni a fröccsöntött műanyagszéket a malájoktól meg az indiaiaktól is, nem kell ehhez Kína. Oroszország is csak magával b..szik ki, ha elzárja a földgázt, mert a bevételének jelentős része abból van, a mostani olajáresés is rendesen betett nekik.
Kína belső piaca meg még a közelében nincs az EU-ének vagy az USA-énak.
Lehet a világ vezető hatalma Kína, de ahhoz a számukra legjobb esetben is évtizedek kellenek.
"De még a ritkaföldfémekkel is zsarolhatja a világot, mert ő termeli ki a 95%-át... azok nélkül meg nincs high-tech.."
Igen, de miért ők termelik ki a 95%-át? Azért mert a 90-es években a kínai bányák elárasztották a világpiacot ritkaföldfémekkel, ezért az USA, Kanada, Ausztrália, Dél-Afrika területén lévő bányákat bezárták mert gazdaságtalanok voltak. Most, hogy Kína felnyomta az árakat több korábban bezárt bányát is újraindítanak, és jelenleg is zajlik új készletek kutatása, például ha jól tudom Tanzániában, illetve Grönlandon jelentős ritkaföldfém készletek vannak. De ez még nem minden, mivel Kína bekeményített a korábban gazdaságtalan újrahasznosítás is előtérbe került, márpedig ellentétben mondjuk a földgázzal, amit nehéz visszacsinálni szén-dioxidból, fémeket nem nehéz újrahasznosíthatóvá tenni megfelelő eljárással. A lényeg, hogy nincsenek mindenható államok, Kína tudna kellemetlenségeket okozni, ha leállítaná a ritkaföldfémek exportját, de 2-3 év alatt más forrásokból ill. újrahasznosításból drágábban ugyan, de újra ott lennénk, mint korábban.
Az 1973-as olajárválság kapcsán is mindenki arról beszélt, hogy vége a kőolaj korának, na most azóta eltelt 42 év, és bár kissé megkopott az olaj nimbusza, de egyelőre még töretlen "uralkodó" az energiahordozók között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!