Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A finnek és az oroszok hasonlóak?

A finnek és az oroszok hasonlóak?

Figyelt kérdés

Kinézetben, kulturálisan, szerintem van hasonlóság.


Ebben, például finn színész játssza Putyint, de meg nem mondaná az ember, hogy ő nem orosz:

https://www.youtube.com/watch?v=OSHaVH9HhfI&spfreload=10


A kinézet terén sok a hasonlóság, a finnek szerintem jobban hasonlítanak az oroszokra, mint a többi skandinávra.


Finn:

[link]

[link]

[link]


Orosz:

[link]

[link]

[link]


Kulturális hasonlóság például a vodka, mindkét országnak az a nemzeti itala, meg ott van a sok szaunázás mindkettőnél.



2015. jan. 3. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvet illetően egyáltalán nem.
2015. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Oroszország elég nagy kiterjedésű, rengeteg népcsoporttal. Ilyen jellegű hasonlóságokat nem nehéz találni bármely nép és az oroszok között.
2015. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen, és a kínaiak is hasonlítanak az oroszokhoz. Csupán attól függ, hogy az ország melyik részét vesszük figyelembe.
2015. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az északi részen élő oroszok valóban hasonlítanak a finnekre.

Az eddig ismert adatok szerint az oroszok - hiába voltak többen - a finn törzsekkel való együttélés során elveszítették szláv külső jegyeiket. A genetikusok ezt szokták felhozni példánk arra, hogy egy domináns, külső jegyeket meghatározó gén mennyire tudja meghatározni az utódok kinézetét.

2015. jan. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mint a 4-es, én is így gondolom, mert én is észrevettem a hasonlóságokat.
2015. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!