Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hamarosan házasodunk ossze a...

Atrey kérdése:

Hamarosan házasodunk ossze a Amerikai Menyasszonyommal. Igaz az ha folveszem az Amerikai állampolgárságot elvesztem a Szlovákot?

Figyelt kérdés
Amerika, Házasság, Állampolgárság, Szlovák

2015. jan. 6. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szlovákia nem engedélyezi a kettős állampolgárságot.

Ebből volt már balhé, amikor szlovákiai magyarok felvették a magyart, akkor elvették tőlük a szlovákot.


Szóval, igen, elvesztenéd a szlovák állampolgárságodat.

2015. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

hagy vegyék!


életem első 18 évét szlovákiában töltöttem és őszintén megmondom, akármekkora sz4r van itt MO-n. Inkább itt fizetem az adót ennek a retek kormánynak mint hogy azoknak a szemeteknek odakinn...


Ha lehetőséged van inkább Amerikai legyél mint szlovák!

2015. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as, írnál ide nekünk Szlovákiáról?

Komolyan érdekel, hogy milyen ott az élet.

Esetleg te, kedves kérdező?


Ha mást nem is, akkor privátot.

2015. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm aki Szlovák állampolgár, de itt Magyarországon házasodott. És ő mondta hogy a Szlovák állampolgárságot csak azért nem veszítette el mert házasság révén vette fel a Magyar állampolgárságot, és nem azért mert igazolni tudta hogy ő Magyar származású stb....


Házasság révén nem veszik el, más miatt viszont igen. Ha te állampolgári vizsgával szereznéd meg az állampolgárságot akkor ugrik!

2015. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nemrég módosították azt a törvénygt ha minden igaz(bár ezt neked kéne tudnod) elvileg akkor nem veszted el ha állandó lakcímed az USÁban van(és esetleg már korábban is ott volt)
2015. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért egy magyar oldalon kérdezed?
2015. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
huha itt balhé lessz...
2015. jan. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tisztazzunk nehany aprosagot.


Attol, hogy osszehazasodsz ("hamarosan") az amerikai (kis a-val irjuk:) menyasszonyoddal, meg nem leszel amerikai. Ha itt eltek az USAban, akkor beadod a zoldkartya kerelmet (vagyis hivatalosan a feleseged adja be, mert zoldkartyat sosem az ker, akinek kell, hanem aki az illetot tamogatja, ebben az esetben ez az amerikai hazastars). Szoval beadjatok a kerelmet es ha minden jol megy, allamtol fuggoen kb. 6-9 honap mulva lesz egy ideiglenes zoldkartyad. Ezzel mar johetsz mehetsz az orszagbol ki/be, dolgozhatsz, tanulhatsz, akarmi, csak epp szavazni nem mehetsz.


2 ev mulva beadtok megint egy kerelmet, hogy az ideiglenes zoldkartyad allandova valtozzon.


Amikor mar 3 eves a zoldkartyad akkor adhatod csak be az allampolgarsagi kerelmet, ami szinten allamtol fuggoen meg vagy fel ev.


Szoval mire te innen (marmint a mai naptol szamitva) amerikai allampolgarra valtozol lehet hogy Szlovakia is megszunik, vagy az USA megy tonkre, vagy meg akarmi is tortenhet...Raersz majd akkor ezen aggodni.

2015. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem jól tudod . . . . .

Jelen esetben jogos a nagybetű, mivel Amcsi Menycsi, mindkettőt naggyal, hiszen Ő, a nagybetűs NŐ . . . .

2015. jún. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keresd ki a törvényt és olvasd el. Én ezt évekkel ezelőtt megtettem, és nekem is úgy rémlik, hogy ha házasság vagy születés révén válsz másik ország állampolgárává, akkor nem veszik el a szlovák állampolgárság.


Vagy ami még egyszerűbb, hívd fel azt a hivatalt, hatóságot, amelyik állampolgársági ügyekkel foglalkozik, és kérdezd meg őket. Nálunk ez a BÁH, nem tudom, Szlovákiában miféle hivatalok vannak.

2015. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!