Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína politikája tulajdonképpen...

Kína politikája tulajdonképpen mi?

Figyelt kérdés

Magát kommunistának mondja, meg sok a vörös csillagos díszlet.

De, a valóságban egyáltalán nem az.

Kínát több nemzetiség is alkotja.

De, van ez a kisebbségellenes politikájuk, mindenkit elakarnak nyomni, aki nem kínai és nem mandarinul beszél.

Meg direkt az ujgur kisebbség közé akarják építeni az új hőerőműveket, ezzel tönkretennék ott a levegőt.


Meg, ahhoz képest, hogy kommunistának vallják magukat, nem támogatják a munkásjogok fejlődését, épp ellenkezőleg, kizsákmányolják az egyszeri munkásokat.

Persze, van már középosztály meg felső is, azok jól élnek.


Kínának nincs olyan szomszédja, akivel ne lenne valamilyen határvitája vagy területi követelése.



2015. jan. 7. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugyanaz, mint bárki másnak. Hatalmat megtartani, növelni. Többféle hatalom van, de mindegyik azon múlik, mekkora az erő és ezt a többiek mennyire hiszik el. Országhatalom esetében az erő a gazdasági potenciál, mert a többi mást nem hisz el. Ez ellen meg nem tud tenni. Ezért Kína exporttal, gazdasági fejlesztéssel, és más módszerekkel növeli a potenciálját. Munkaereje van, nyersanyaga van, technológiát tud venni.

A belpolitikai hatalom szintén a többiek hitén múlik. A formalitásnak nincs jelentősége, csak a személyiségnek. A korábbi és a mostani vezetők is hatalmat akartak. Lehet, hogy a korábbiak ezt a kommunista eszmék megvalósításával képzeték, működött. A mostaniak rájöttek, hogy mára az nem működik. De tudják, a szokásoknak, hagyományoknak mekkora a hatalmuk. Semmi okuk a korábbi formalitásokat elvetni, ha működik. A valóságos cselekményekben persze már más eszközöket alkalmaznak. Egy kis csoport sohasem képes mindig mindent átlátni, néha téved. Ha képes korrigálni, hatalmon marad. Ők elég régóta képesek, haladnak a korral a maguk módján, jól figyelembe veszik a kínai ember gondolkodásmódját, ezért nem buknak el. A kínai ember gondolkodásmódja persze más, mint a miénk, ezért egyes ottani intézkedések furcsának tűnhetnek innen, de láthatóan működnek.

2015. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kína felismerte, hogy csakis egy diktatúra lehet úrrá az átmenet okozta nehézségeken. Tény hogy már meg volt az átmenet és Kína nem kommunista ország. Ha demokrácia lenne, már régen darabjaira hullott volna a birodalom, és elvesztették volna Tibetet ivóvízkészletük 40%-át.


Felismerték továbbá hogy az ország hajtómotorja lehet 1,3 milliárdos lakosság dolgos keze akik éhbérért hajlandóak dolgozni szociális feltételek biztosítása nélkül.


Kína politikája jelenleg az hogy meghúzza magát és csendben terjeszkedik ameddig csak tud. Megvárják míg erőre kapnak és akkor már jóval agresszívebb politikát fognak folytatni.

2015. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!