Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha magyarországról egy hacker...

Ha magyarországról egy hacker egy masszív támadással megbénítja több amerikai hivatalnak a működését akkor ilyen esetben mi a protokoll?

Figyelt kérdés

tudom elég csekély az esély arra hogy ez bekövetkezik az hogy egy magyar hacker egyedül az meg majdhogynem 0% de mit tenne az amerikai védelmi minisztérium ez esetben?

Működésképtelenné tenné a CIA/NSA valamennyi részlegének a számítógépes hálózatát úgy hogy napokba tellne még helyreállnának a gépek szóval speciális hardveres cserére szorulnának a szerverek amiket nem egyszerű megcsinálni az épületekben lekapcsolná a telefonos vonalat a dolgozók mobiljait blokkolná a GSM hálózatról.

Második fázis: begbénítaná a nagyobb repterek légiirányításáért felelős szervereket/ adatok módosításával több gép is azonnal földbecsapódna.(nekem van 5letem ezt hogyan lehetne elérni social engineering sokkos állapot létrehozása a pilótáknál vagy manuálisan egy 500mW-os zöld lézer pointer a szemükbe úgy taccsra vágja őket hogy csá...)


Szóval egy ilyen helyzetben mit tenne az amerikai állam/Nemzetbiztonsági minisztérium/Pentagon stb... mert hogy ilyen esetekre is kell legyen protokoll... és ha pl van egy ügyes kis CIA-s csávesz akinek maradt egy laptopja internettel és rájött hogy honnan jött a támadás(mivel a hacker az anonymitásra nem ügyelt akkor mit csinálnak? szólnak a TEK-eseknek hogy itt és itt őt el kell kapni,mert ő volt?)(persze ez esetben megdönthetetlen bizonyítékok állnának rendelkezésre a személy ellen.) ekkor mi a protokoll?


2015. jan. 9. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt az azonnal földbecsapódós dolgot nem igazán értem, azért ülnek pilóták a gép elejében, hogy tudják vezetni a gépet, a direkt megvakításnak meg nem sok köze van a hackerkedéshez.

Nem kell maradni egy laptop a CIA csávesz kezében internettel, simán átmennek egy internetkávézóba vagy könyvtárba a CIA-s dolgozók. Tudom, hogy ettől még nem lesz ép a rendszerük, csak az 1 szem laptopra akartam ezzel utalni.

Amúgy meg feljánlja a segítségét a többi ország. Itthon meg elkapják az itt illetékes rendőrök.

2015. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
az internetkávézó gépeit le kellene foglalnia admin jogot szereznie a gépre és szoftveresen előkészíteni egy ilyen műveletre ami nem kis idő... a laptopján meg ott van minden.(meg a sztori is szaftosabb képzeldmárel nagy zűrzavar világvége és átsétálnak egy kávézóba? te nem vagy komplett)
2015. jan. 9. 10:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Te nem vagy komplett :D

Legalabb annyi értelme van ennek, minthogy egy hacker lelövi az államszervezet összes számítógépét. Merthogy te csak ezt mondtad. Hiszen te írtad, a laptopjával rákapcsolódik az Internetre. Vagyis az államszervezet gépein kívül mást nem érint a támadás. Legalabb olyan abszurd ez, mint a te ötleted.

2015. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
érzel irántam valamit ugye?
2015. jan. 9. 12:03
 5/7 anonim ***** válasza:

Nevetseges vagy. Van neked fogalmad errol, hogy milyen VEDELNI rendszerek vannak a fontos halozatokon? Nur gondolsz, pld Iran koltsegvetesenek hany szazaleka megy arra, hogy

1. sajat rendszereiket megvedjek pld az izraeliektol (ami eddig nem sikerult nekik, lasd az allando "baleseteket" az atomprogramjaikban)

2. beepulhessenek izraeli es USA rendszerekbe (ami egy repilogep erejeig sikerult is nekik, de a zsidok 2 perc alatt hatastalanitottak).

2015. jan. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ömm igen köztudott hogy a jövő háborúja nem ugy fog zajlani mint ezelőtt hanem kiber háború lessz.
2015. jan. 9. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon tudtok . . . .
2015. jún. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!