Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » AZ ukránokkal miért nem...

Ottó5 kérdése:

AZ ukránokkal miért nem foglalkoznak?

Figyelt kérdés
Persze én is utálom a terrorista arabokat, de a hetente több száz ukrán katona/civil áldozatról miért nem említik meg a híradások vagy csak elvétve igen? Miért hallatják el a folyamatos orosz mészárlást? A több száz civil maláj gépen utazókat halálba lőtt oroszbarát terroristák ellen miért nem vonulnak fel az emberek a világ minden pontján? Az okozói nyugodtan hesszelhetnek, Oroszország a világ legnagyobb országa, legjobb hadsereggel -> retteg tőlük mindenki, szabadon lőhetik le a repülőgépeket, Donyeck 15.századra hasonlítható (nincs áram, gáz, se élet...)
2015. jan. 13. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

"Miért hallatják el a folyamatos orosz mészárlást?"


Ha elhallgatják, akkor te honnan tudsz róluk?

2015. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Egyelőre még nincs bizonyíték arra vonatkozóan hogy az oroszbarát "terroristák(miért lennének azok?)" lőtték volna le a gépet, az SZBU összevágott felvételén kívül.

Egyébként azért nem, mert az ukrán hadsereg mészárolja az embereket, és mivel ők EU-pártiak ezért eltussolják.

2015. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ott belháború van ! Meg ha az oroszok el akarnák foglalni akkor elfoglalták volna ... és ha az usa oda menne rendet rakni akkor az oroszok is ... és abból 3. világháború lenne ....
2015. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, az oroszok lődöztek civil területen fehér foszforral, ők ostromolják a nagy részben civil lakosságú városokat, falukat. Nem a szakadárok vágták el a városaikhoz vezető áram és gázvezetékeket. A szakadárokat elítélem azért amit csinálnak, és nem vagyok orosz párti sem, de nem kell mindent elhinni a CNN és Fox News-nak. A Kelet-Ukrán oldalon élők jó része inkább Oroszország felé megy, mintsem Ukrajna felé, és nem azért mert eltévedtek.
2015. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként sokat foglalkoztak, amíg EU-párti, Molotov koktélokat dobáló, rendőröket gyilkoló tüntetőket gumibottal vertek, meg gumilövedékekkel lőtték, mert ugye azt nem szabad. Arról persze nem számoltak be, hogy az oroszpárti tüntetéseket éles lövedékekkel lőtték szét, ahol meg ellenállásba ütköztek, ki lettek kiáltva terroristáknak és hadsereget vetettek be.
2015. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem vagyok a kérdéskörben annyira járatos, ezért nem akarok okoskodni, de van némi véleményem. inkább arra válaszolnék, hogy vajon miért lehet az, hogy a párizsi terroros dolgokkal többet foglalkoznak?


szerintem azért, mert itt európában a liberális nyugati világ a saját büszkeségét félti. ez a "csak azért se hódolunk be nektek" van, ami kifejezetten az eszméknek szól. Van egy felfogás ezekben a nyugat-európai országokban, amiből büszkeségükből csak azért se hajlandók engedni. nyilván ezek a karikatúrák is ezért vannak. hogy megakadályozzák bárminemű szélsőséges nézet, vagy csoport felerősödését. bár akkor felmerül bennem a kérdés hogy hogy is van ez a liberalizmus? beengedünk mindenkit, mindenkit elfogadunk, jöjjenek a bevándorlók, de elnyomjuk őket, és nem hagyjuk őket kibontakozni. De akkor minek befogadni őket? mert az eleje még szép is a nézetnek, hogy jófejek vagyunk, mert befogadjuk a sok muszlimot, épitsenek mecseteket, de azért a hitüket ne erőltessék ránk. Muszlim oldalról meg felmerül a kérdés (vagy bármilyen kissebség oldaláról, ez most tök mindegy a liberalizmust boncolgatva) hogy kösz hogy beengedtetek, itt vagyunk, de miért vagyunk kiszoritva a város peremére, miért nemm vesznek fel egy munkahelyre se mert arab gyökereim vannak, miért kényszerülök kábszereket terjeszteni, miért nem épithetek mecsetet, miért nem járhatok az iskolába csadorban? stb. tehát ha valaki bekönyörgi magát egy kulturába, akkor ott miért nem tarja ő is tiszteletben a környezetnek azokat a szokásait, amik ott eredetileg voltak? Miért akarja másokra erőltetni a hitét, szokásait?

Másrészről meg mi értelme van mások vallását kritizálni? ebben nekik mi a jó, ha nem az, hogy nehogy túl nagy teret nyerjenek maguknak az ő befogadottjaik? Mi a lényege ennek a liberalizmusnak, ha ennyire ellentmondásos?


de a kérdésedre válaszolva, tehát szerintem ennek a libarilsta világnézet büszkesége az oka. most csak azért is folytatják a kritizálást, csak azért is megmutatják nekik, hogy nem hódolnak be, ezzel szerintem még jobban felhergelik ezeket a szélsőséges gondolkodású iszlamistákat, és épp az ellenkezőjét érik el, hogy nem meghunyászkodni fognak azok se, hanem még jobban szervezettebbek lesznek, és még többet fognak robbangatni. MÉg inkább oda fognak menni az IS-be ártatlan fiatalok, ott keresve hovatartozásukat.

tehát itt, a nyugati világ eszméiről van szó, ami itt fontos dolognak számit, mert ők is szeretnék, ha mindenki ilyen lenne. ezt mutatja az is, hogy a párizsi tüntetésen nem a bevándorlók ellen tüntettek, hanem még inkább magasba emelték a liberális eszmét, mi szerint mindenki szép és jó, és egyenlő, csak hát ugye itt vannak ezek a buzernyás terroristák, együtt győzzük őket le valahogy.

szerintük itt nagyon nagy dolgokról van szó, holott nem másról, mint önmaguk nagy eszméiért kiállni (aminek szerintem se füle se farka) és megmutatni a világnak, hogy akkor is ők a menők, ők azok akik nem hódolnak be egy szélsőséges eszmének sem. őket is be akarják tuszkolni a nagy liberális eszméik alá, csak nem jönnek rá, hogy ezzel ugyanazt csinálják, és hogy ez sosem fog nekik sikerülni. mert mindig lesznek szélsőséges csoportok. már pedig szerintem nem kéne hergelni senkit sem, és nem kéne kihúzni a gyufát az erősödő ISIS-sel szemben sem, mert ez követelni fog még több áldozatot.

Persze a kérdés felmerül bennem, hogy ezek a szésőséges csoportok leállnának-e, ha tényleg békén hagynák ezután MOhamedjüket, meg Allahukat. szerintem akkor sem állnának le, és folytatnák a nagy hittérétő harcaikat, és úgyis találnának valakit aki hitetlen, és meg kell ölni. Tehát valamilyen szinten meg mégis szükséges a visszaverésük, csak kérdés, hogy hogyan, és milyen módon lehet ebből a kialakult helyzetből kikerülni. szerintem itt háború lesz, hacsak meg nem tudják valahogy szüntetni ezt az IS-t. De mivel az elégedetlenség, és a megosztottság egyre nagyobb a világban, egyre többen is fognak csatlakozni ilyen szervezetekhez.

2015. jan. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!