Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciául van értelme ennek...

Franciául van értelme ennek az "Én is Charlie vagyok" jelmondatnak?

Figyelt kérdés
Ez valami szójáték, vagy ilyesmi? Mert nem teljesen értem ebben a mondatban azt, hogy mit akar kifejezni.

2015. jan. 14. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Charlie Hebdo-t ért támadás miatt, ez amolyan részvétnyilvánítás és, hogy megosztják a fájdalmat és mindenki egységesen lép fel az újságírók mellett.
2015. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Kennedy mikor Nyugat-Berlinbe látogatott, a berlini falnál azt mondta hogy "én is berlini vagyok", szolidaritást fejezve ki a kettészakadt berliniekkel.

Azóta szállóigévé vált ez a mondat.

2015. jan. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Bár nem tudok franciául, elvileg van egy olyan áthallása, is hogy "Követem Charlie-t", egyértelműen a Charlie Hebdo-ra utalva.
2015. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
"Charlie vagyok" jelképes... én is a szólásszabadság híve vagyok ... "Je suis Charlie"
2015. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen, ahogy előttem is írták, így akarják kifejezni a szolidaritást, összetartozást, hogy kiállnak a szerkesztőség mellett, egyetértenek annak nézeteivel. Ez kicsit olyan, mint mikor egy tömegben valaki felszólal a zsarnokság ellen és amikor kiakarják emelni a többiek közül, hogy példát statuáljanak vele, és kérdezik, hogy ki volt az, jelentkezzen, akkor egymás után sorban jelentkeznek random emberek, hogy én vagyok az, meg én, etc. ezzel jelezve az elnyomónak, hogy ha nem félemlítheti meg a tömeget, mert mindenki vállalja a büntetést, amit arra az egyre rónának ki, és így az elnyomó nem tudja féken tartani a tömeget, mert nincs meg az igazi felszólaló, de ha meglenne is már elérte, hogy a tömeg összefogjon, tehát, vagy meghátrál, vagy lelöveti az egész tömeget, de az ugye nehezebb kockázatosabb többnyire mint egy embert pellengérre állítani. Szval így üzennek az emberek a szélsőséges muszlimoknak, hogy mind ugyanazokat az értékeket képviselik és hogy a szélsőségesek ebben a harcukban nem egy egy szerkesztőség ellen harcolnak, hanem az egész nyugati civilizáció áll velük szemben, amit úgy sem tudnak legyőzni, tehát csak csatákat nyerhetnek, háborút nem, ergo eleve vesztésre vannak ítélve és kisebbségben vannak. Remélem így már érthető, hogy miért pont ezzel a mondattal fejezik ki a szolidaritást...
2015. jan. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!