Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szíriával mi lesz?

Szíriával mi lesz?

Figyelt kérdés

Irak megpróbálja az IS-től visszafoglalni a területet ez eddig oké.


De Szíriában totál káosz van, szerintem már normális vezetés sincs ott, minden romokban, központi állam nuku, stb.

Mi lesz ezzel az országgal? Milyen jövőt tudtok neki elképzelni? Mi a legreálisabb?



2015. jan. 16. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nyugat akarna bármit, tehát érdeke lenne bármilyen szempontból, akkor már rendesen szólt volna. Ezt abból gondolom, hogy más országok esetében pörögnek a földön 1 hétig ha rendőr igazoltat egy újságírót, ott meg 2-3 százezer(?) ember halt meg, ha jól tudom, de nem nagyon tudom, mert nem sok cikk foglalkozik vele, főleg ha a súlyát nézzük és azért nem, mert nem szól mellette érdek, tehát semmi nem lesz, legalábbis nyugati szemszögből nézve.
2015. jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem lesz erős központi kormány, szétesik, mint Szomália.

Assad és a hadserege marad hatalmon a nyugati, főként alaviták lakta területen.

Keleten létrejön egy kurd állam Irakhoz hasonlóan.

Szíria középső, szunnita arab vidékein pedig a szélsőséges iszlamisták, a mérsékeltebb lázadók küzdenek meg a hatalomért. Lehet, hogy ez a rész is gyakorlatilag két államra oszlik majd egy tűzszüneti határ mentén.

Délen a Golán marad izraeli megszállás alatt.

2015. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért az IS elég nagy területet tart a birtokában Szíriából.


(a szürke szín)


[link]

2015. jan. 16. 18:21
 4/4 Tamas243 válasza:
Hatalmas káosz lesz
2015. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!