Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Egyesült Államok oligarchia...

Az Egyesült Államok oligarchia és nem demokrácia?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2015. jan. 21. 16:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem akartam következetlen lenni vagy kettős mércébe esni, ezért mondtam, amit mondtam. Meg amúgy kihagytam, hogy a jog az állam működését hatékonyabbá, létezését védő találmány.
2015. febr. 4. 19:53
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen így igazad van.

De logikus is miért csinálna az "állam" olyan törvényt ami a saját stabilitását veszélyeztetné.

2015. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát nemtom kedves kérdező, akkor a te szemedben Petőfi, az 56-os hőseink, vagy ha már itt tartunk, az amerikai függetlenségi háború hősei is csak mind törvénysértő renegát volt.


Persze, mindennek két oldala van, lehet ezt így is nézni.

Ha az államoknál magasabb közösséget nézünk, akkor viszont ő igazi szabadságharcos volt, aki ráébresztette az embereket, hogy amit eddig összeesküvés elméletnek hittek, az igaz. Rengeteg mozgalmat, politikai átalakulást indított el. Ma már a cégek sokkal jobban odafigyelenek a titkosításra, policykre. EU-s cégeknél szinte mindig kötelező policy, hogy semmilyen céges adatot nem szabad tárolni gmailen, dropboxon (mert az amerikai). Mondjuk annak ellenére, hogy enélkül is simán lehallgathatják őket.

Ha titokban maradt volna az ügy, a világ rosszabb hely lenne. Ezt az USÁnak is be kéne látnia, legkésőbb a következő ciklusban hősnek nyilvánítani őt, aki dacolva az életveszéllyel az igazságért harcolt.

2015. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Petőfi, az 56-os forradalmárok vagy az amerikai függetlenségért küzdők abban különböznek Edward Snowden-től vagy Alekszandr Litvinyenkótól, hogy ők nem esküdtek fel az állam tűzön-vízen keresztüli szolgálatára, nem írtak alá életük végéig tartó titoktartási szerződést.
2015. febr. 4. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!