Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izraelnek nincsen alkotmánya?...

Izraelnek nincsen alkotmánya? Ha igen, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Hiszen az az ország a "közel-kelet egyetlen igazi demokráciája" - Önmeghatározása szerint.

2015. jan. 26. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Mert ott nincs kétharmad, sőt, rezsicsökkentés sem!
2015. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1


Akkor költözz oda.

2015. jan. 26. 14:47
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Írott alkotmánya nincs. De pl. Nagy-Britanniának vagy Új-Zélandnak sincs.


Magyarországnak se volt írott alkotmánya 1949-ig, de alkotmánya attól még volt.

2015. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs irott alkotmany, mert nem tudnak megegyezni a partok. Amikor uj torvenyt hoznak, vagy regebbit modositanak, es ezzel valaki nem ert egyet, akkor fordulhat a Legfesobb Birosaghoz. Az dont egy vitatott torveny helyessegerol vagy nem-helyessegerol.
2015. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szia hatökör.


Nem zsidóztam, de valahogy nekem nem tiszta az, hogy egy demokráciának nincsen alkotmánya, mégis a legjobbnak reklámozza magát -legalábbis a térségben-


Az egyik válaszoló meg mond valamit, bár erről nem hallottál...csak ott a bibi, hogy az UK és Új-Zéland az monarchia... legalábbis papíron, tehát nem köztársaság..ahogy Magyarország sem volt az. Izrael pedig a kezdetektől fogva demokrácia...tudtommal.

Tehát ezért nem értem a dolgot még mindig, mert nálam egy köztársaságnak legyen alkotmánya, alapvető norma szerintem, bár Izraelnek gondolom ezt is szabad.

2015. jan. 26. 15:20
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

#6:

A monarchia az egy államforma. A demokrácia pedig egy ideológia, amely szerint kormányozzák az államot. Nem keverendő össze a kettő.

2015. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

[link] hát nem éppen kérlek démosz kratein alias népuralom

[link]

azért jó hogy tényként írtad mikor utána se jársz

2015. jan. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Oda köztársaságot akartam írni, nem demokráciát.*
2015. jan. 26. 15:56
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Akkor a kérdező szerint Nagy-Britannia és Új-Zéland nem is demokráciák, ezekben az országokban önkényuralom van, mert nem köztársaságok?
2015. jan. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2015. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!