Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem a média hibás az európaiak...

Nem a média hibás az európaiak muszlimokról alkotott képe? Mi alapján ítélkeznek, amiről mi nem tudunk?

Figyelt kérdés

Nemrég volt a CH elleni támadás, amit elvileg muszlim terroristák követtek el. Csakhogy utólag derült ki, hogy az egyik videón lelòtt rendőr volt muszlim, a terroristák még csak nem is követték a muszlim szokásokat.

Aztán ott van az ISIS. Csak azért, mert benne van a nevében az iszlám, már rögtön ítélkezni kell. Meg ott van a nők elnyomása, megaláztatás, tiszteletlenség más vallásokkal szemben, senki nem gondolja hogy sántítanak ezek a sztorik?


Engem igazából nem is zavarna, ha a média normálisabban megfogalmazná, amit el akar mondani a hülye fogalomzavart elkerülve. És a terroristákat nem muszlimoznák le, és ezzel békén hagynák a többi, normális muszlimot. Mert pl. A parizsi merenyletnél is a lelott rendor videoja alatt azt irtak hogy "Ez az iszlam" holott arra nem gondolt senki, hogy a rendőr volt muszlim. Mert a terrortámadásoknak mindig a muszlimok isszák a levét, nem pedig a valódi bűnösök pl. Isis, Al-Kaida.



2015. febr. 2. 16:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Nem, én voltam már Tunéziában és láttam az arabokat személyesen. Olyanok, mint itthon a cigányok.
2015. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%

"És a terroristákat nem muszlimoznák le"

Helyesen: a muszlimokat nem terroristáznák LE. (ahogy te írtad, olyan, mintha a terrorista lenne a jó, akit lehúznak:) Média? ja igen, az sok ravasz/nyakatekert/ (nem mondom, milyen) érdekeket képviselő hírért felelős.

2015. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Ja igen azt még el ne felejtsem, hogy nem csak arabok muszlimok. Vannak keresztény arabok is. Én semvagyok arab, mégis muszlim vagyok. Na igen, más nép kközött a terror nem jellemzo
2015. febr. 2. 16:32
 4/32 A kérdező kommentje:

#2

Amit írtál az is igaz, de most is az volt parizsi tmadaskor, hogy muszlim terroristák követték el. Szóval ide-oda igaz ez.

2015. febr. 2. 16:34
 5/32 schocko ***** válasza:
100%
S nem voltak muszlimok?
2015. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Az egyik terrorista cigizett, piázott, meg nőzött. Gondolom a másik is ilyen volt. Közel sem muszlim szokás.
2015. febr. 2. 16:39
 7/32 schocko ***** válasza:
64%
Hja, még muszlimnak is pocsékok voltak, de attól még az Al-Kaida képezte ki őket...a fiatal, Európában született muszlimok ugyanúgy isznak és cigiznek, mint mások...csajozni pedig minden muszlim akar...
2015. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

A legjobb emberrel beszélgetsz :D


Én eu-ban születtem tizenéves vagyok, nem cigizek, piázok,nőzök. Tudod, valaki erkölcsös, s a vallása visszatartja ettől a szokásoktól.

2015. febr. 2. 16:55
 9/32 anonim ***** válasza:
70%

"Nemrég volt a CH elleni támadás, amit elvileg muszlim terroristák követtek el."


Gyakorlatilag is.


"Csakhogy utólag derült ki, hogy az egyik videón lelòtt rendőr volt muszlim"


Az egyik rendőr IS muszlim volt. Ettől még nem lesznek a terroristák kevésbé muszlimok.


"a terroristák még csak nem is követték a muszlim szokásokat."


Senki sem követi az összes muszlim szokást. A szokások egy részét tartották. Pl azt, hogy aki Mohamedet lerajzolja, azt meg kell ölni. Eléggé meredek lenne azt állítani, hogy nem voltak muszlimok.

Persze nem vagyok meglepve. Eleget beszéltem már keresztényekkel, ők is ilyenek:)

"Hitler is ateista volt!"

"Nem igaz, katolikus volt, nézd itt meg itt meg itt meg itt is írja"

"De nem volt IGAZI katolikus. Igazából ateista volt és kész."

Szóval egyik vallás sem jobb a másiknál ebben. Mindenkit, aki neked nem tetszik kizárhatsz a vallásból annyival, hogy nem volt igazi keresztény/muszlim/buddhista/kommunista/akármi.


"Aztán ott van az ISIS. Csak azért, mert benne van a nevében az iszlám, már rögtön ítélkezni kell."


?

Nem azért ítélkezünk, mert benne van a nevében az iszlám. Inkább azért, mert embereket fejeznek le nyilvánosan, megkövezések, erőszakolások, stb.


"Meg ott van a nők elnyomása, megaláztatás, tiszteletlenség más vallásokkal szemben, senki nem gondolja hogy sántítanak ezek a sztorik?"


Nem. A beszámolókon kívül képek és videók is vannak róla. Persze, tudom van aki szerint az összes létező fosszíliát az amcsik hamisították, nem lepődök meg már semmin. Az emberiség sem létezik, csak az összeesküvő cionista bankárok akarják veled elhitetni.


"És a terroristákat nem muszlimoznák le, és ezzel békén hagynák a többi, normális muszlimot."


Ha egyszer egy terrorista muszlim, akkor hogy hívjuk? Nem igazán értem mit akarsz. Ha egy angol fekete muszlim féllábú leszbikus terrorista csinál valamit, akkor nem fogják azt mondani, hogy dehát nem is volt se angol, se fekete, se muszlim, se féllábú, se leszbikus, nehogy megsértsenek valakit. Talán ha nem lenne olyan sok muszlim a terroristák között, akkor nem hallanád olyan sokszor a muszlim terrorista kifejezést.

De mivel a terrortámadásokat manapság szinte kivétel nélkül muszlimok követik el, így gyakori ez a kifejezés. Ez van.


"Mert a terrortámadásoknak mindig a muszlimok isszák a levét, nem pedig a valódi bűnösök pl. Isis, Al-Kaida."


Én azért jobban sajnálom azt, aki elveszítette a feleségét, a lábát vagy épp az életét egy terrortámadásban, mint téged, mert úgy érzed kicsit félnek tőled a vallásod miatt.

A közel-keleti teokráciáknak tényleg a muszlimok isszák a levét a leginkább. De nekik csak annyi lenne a dolguk, hogy leváltják a rendszert. Hadd ne az én lelkiismeretemet terhelje, hogy más országok népe nem tesz semmit magáért. Elég nekem a magyar nép töketlensége.

2015. febr. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a normális muszlim szokásokat, amik segítenek az életben. A Korán az ókorban íródott. Javában voltak háborúk. Kitalálhatom, ateista? Ó, hát persze, ki más tekintené a Koránt szabálygyűjteménynek...
2015. febr. 2. 17:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!