Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondolsz a szlovákiai falról?

Mit gondolsz a szlovákiai falról?

Figyelt kérdés

Aki nem hallott róla, röviden kb annyi, hogy falat húztak romák és nem romák közé. A riportot itt megnézheted:

[link]


Miután írtatok véleményeket, én is leírom a sajátomat, hogy ne befojásoljalak titeket a véleményetek kinyilvánításában. Mindenkinek, aki értelmes választ ad zöld kezet adok, kérlek ti se pontozzátok le egymást, mindenkinek lehet véleménye:P


2010. febr. 9. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Engem mellbevágott. Nem akarok elítélni senkit, sem azokat, akik a falat építették, sem azokat akik ellen építették. Én mindenkit megértek. Persze hogy nem szereti senki, ha ellopkodják a termését, tönkreteszik a játszóterét, egyáltalán ellehetetlenítik a civilizált életet. De mivel én egy humánus lény vagyok, azokat se tudom teljesen megvetni, akik fekete-afrikai éhínségben és nyomorban élnek (meg ráadásul még hidegben is), és hát nem teljesen civilizált eszközökkel segítenek magukon. Csak hát ebből így azért nagyon nagy baj lesz. Mert az egyik oldalon a falat majd követi esetleg a gettó, meg hasonlók, a cigányok meg majd ha nagyon megszorongatják őket vagy éhen halnak, vagy fellázadnak. Szóval rossz vége lesz.
2010. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nagyon jó dolog, itt is ezt kellene csinálni.

Aki akar velük valamit, az bemegy, ha onnan ki akar jönni valaki (esetleg dolgozni:) vagy bevásárolni), akkor ellenőrzés után megtehetnék. Este pedig bezárnák.

2010. febr. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit a második leírt az hasonlít a gettó nevezetű helyre.
2010. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Egy működő megoldásnak tartom. Bizonyára minden mást kipróbáltak már. Bár még mindig azon vagyok, hogy kapjanak külön országot valahol távol.
2010. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan embernek bizarrnak tűnhet, aki még nem töltött huzamosabb időt cigányok szomszédságában... (Nem a pénzesebb, dolgozó cigányokra gondolok, ha valakinek esetleg olyan szomszédja lenne.)
2010. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom.
2010. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatom, illetve egyet értek az első hozzászólóval, aki szerint vagy éhenhalnak vagy belázadnak,az h beilleszkedjenek,az totál kizárt:D
2010. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mivel, már egy ideje nem írtok, én is leírom a véleményemet:) Én sajnálatos dolognak látom, hogy idáig fajult a helyzet, viszont én is alkalmaznám itthon, sőt, esetleg katonákat is küldenék a fal elé. Egyszerűen tudatosítani kell bennünk, hogy a világ nem abból áll, hogy szaporodunk, és elvesszük, ami éppen kell, majd arra hivatkozunk, hogy megélhetés. Sajnálatos módon minden integrációs törekvés kudarcba fulladt, sőt, minél többet költöttünk rájuk, minél több jogot kaptak, annál rosszabb lett minden. Én ide küldeném azokat is, akik nem tudnak megfelelni a szociális normáknak függetlenül attól, hogy cigányok, vagy sem. Nekem van jópár olyan cigány ismerősöm, akire nem mondanám, hogy cigány, magyarnak tekinetem, mert úgy viselkedik, és nem is a cigányt látom benne, de azokban az emberekben, akiket ott mutattak nem tudtam mást látni, mint a cigányt, nem tudtam sajnálni őket, sőt magammal egy fajba sorolhatónak sem tudtam tartani őket. Olyanok, mint az ösztönlények, élnek, szaporodnak, ami kell elveszik, de soha, semmiért nem küzdenek. Ha hagyjuk őket tovább garázdálkodni, akkor teljesen tönkretszik az országot. Pl.: burgenlandban az utcán fegyveres katonák járőröznek, mert a helyi lakosok félnek a "magyaroktól", akik nem tartják be a szociális normákat, verekszenek, kijárnak lopni, kukákat borogatnak. Természetesen még midnig várom a véleményeteket.
2010. febr. 9. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem a riporter kérdése bosszantott fel. Mégpedig egy nőtől megkérdezte, hogy nem tartja ezt egy erőszakos jelzésnek vagy valami ilyesmi. Miért nem azt kérdezi meg HOGY MIÉRT KELL LOPNI? MIÉRT NEM TERMELIK MEG MAGUKNAK: MERT LUSTA ÉLŐSKÖDŐK ÉS CSAK HŐBÖRÖGNI TUDNAK. Persze ott helyben meglincselték volna az biztos.
2010. febr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az a baj és ez tényleg így van. hogy ha van pénz szeretnek élni. a kocsmában a legdrágább sör stb. Egy ismerősöm mondta. De amikor hó végén fáznak, éheznek, ebből nem tanulnak??? Mert nem hiszem, hogy mindig sikerül valamit lopni. A pszichológia tanárom azt mondta nekünk, hogy a segély azért kell mert akkor többet lopnának, mert azért lássuk be hova menjenek dolgozni. Én személy szerint közmunkához és természetbeni szolgáltatáshoz kötném a segélyt. Persze ott fenn az állambácsinak nem érdeke, hogy a magyar társadalmi, gazdasági életet rendebe tegye.
2010. febr. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!