Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mért nácizzák le az ukránokat?

Mért nácizzák le az ukránokat?

Figyelt kérdés

én politikailag szélsőjobboldali vagyok és nem értem sőt mélyen felháborítónak tartom ezt hogy mindenki így dobálózik ezzel.szerintem a többségük azzal nincs tisztában mit jelent ez a szó.

ez meg hogy a nem létező ukrán szélsőségesek lepaktáltak az amerikaiakkal és az őket támogató nyugatiakkal, natoval izraellel stb.normális ??? rémlik még az a hitler nevű emberke aki nem csipázta sem az amcsikat sem a nyugatot sem az izraeli népcsoportot.most pedig az ő politikai ideológiáját követő emberek lepaktálnak velük az oroszok ellen akikkel még szövetségesek is voltak egy időben.az oroszlán nem paktált le véletlen a gazellával?mit gondolnak ezek az emberek?

én mint valóban szélsőjobbos az oroszok felé hajlok ebben a konfliktusban.porosenkót viszont még nem láttam horogkereszttel pózolni egyszer sem.annyira hajlik a fasizmusra mint sztálin...

meséljétek már el mitől nácik ők?


2015. febr. 5. 02:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából eléggé egyszerű a helyzet.


-Ukrajna egy mesterséges állam.


Már amikor létrejött többen jelezték kétségeiket azt illetően, hogy ez egy maradandó állapot lesz. Nem egy olyan embertől is hallottam ezt, aki ott él.


-A szélsőjobbnak csak kevés országban van komoly értelmiségivezető rétege és Ukrajna nem ezek közé tartozik. Csak hogy pár példát említsek:


Amikor például Nagy Britanniában RAC (Rock against communism) néven indul mozgalom, tehát egy olyan helyzet áll elő, hogy a rendszer ellensége (a szélső jobb) a rendszer másik ellenségét határozza meg elsődleges riválisaként (a szélső balt), akkor egyértelműen látható, hogy mennyire lehet manipulálni a tömegeket.


A Jobb szektor, a Szvoboda az Ajdár hadtest az Azovi hadtest mind csak kihasznált emberek sokasága. Miért? Mert volt egy valós törésvonal az országban, ami mentén ki lehetett használni őket. Ez volt az orosz-ukrán szembenállás. Amit ma látsz az nem új, Timoshenko is pontosan azzal próbálkozott, amit a mai Jacenjuk kormány csinál, csak ő még időben félre lett állítva. Nacionalista kérdésre leképezve ez úgy néz ki, hogy valaki hitelesebben azt hiteti el, hogy "Az EU szövetség az ukrán érdek", vagy "Az orosz szövetség az ukrán érdek"...


Azt használta ki a mai ukrán kormányzat, hogy az ukrán nacionalisták nem valami védelmében, hanem valami ellenében határozta meg önmagát és hamar rájöttek, hogy ha az ellenségképet ők adják meg nekik, akkor a saját érdekeiknek megfelelően irányíthatják a jobboldalt.


Egészen nyilvánvaló, hogy szélsőjobboldali perspektívából minden az oroszok mellett szól, de ez csak akkor igaz, ha olyan szélsőjobboldali vezetést feltételezel, akiknek van hatásuk a tömegekre. Na Ukrajnába ilyesmi nem volt.


Javaslom nézz meg egy előadást a felforgatásról, ugyan már nem aktuális, nagyon régi, de nagyon alaposan felvázolja, hogy hogyan lehet egy tömeget felhasználni egy ország bomlasztására. Abban az országban a szélsőjobb pontosan erre lett felhasználva...


Ha ezt végignézed egy az egyben látni fogod, hogy a nyugati érdekszféra hogyan használta fel a szélsőjobbot, hogy elérje céljait, illetve ha a jelen tudósításokat követed azt is láthatod, hogy most, hogy már munkájukat elvégezték hogyan küldik őket a frontra...


Bárkinek ajánlom, érdekes tananyag:


https://www.youtube.com/watch?v=b3OGLQvWqhc

2015. febr. 5. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert aki náci, az gonosz.

Ha az ukránok nácik, akkor az oroszok lesznek a jófiúk és akkor mindenkinek be lehet adni, hogy tök normális volt Ukrajna lerohanása, mert ott nácik élnek.

2015. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A náci valóban helytelen kifejezés.


A soviniszta jobban illene, de a soviniszta szó túl hosszú és nem hangzik olyan jól, mint a náci.

2015. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán az lehet a dologban, hogy amikor ez a kormány került hatalomra Ukrajnában, rögtön elkezdte a kissebbségek jogait nyirbálni, például betiltotta az orosz és a magyar nyelvek használatát...


Egyébként az igaz, hogy a nácizás legtöbbször érzelmileg minősít valakit vagy valaliket, és soha nem egészen pontos.

2015. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok oka van. Az oroszoknál a náci az - ahogy valaki fentebb írta - a gonosszal egyenértékű kifejezés.

A másik ok, hogy a 2. világháborúban, az ukránok boldoga szolgálták ki a németeket, mivel az orosz iga alóli felszabadítókat látták bennük. Elméletileg akkor létrejött egy "független ukrajna". Az ukrán segédcsapatok komoly segítséget nyújtottak pl fogolytáborok üzemeltetésében, partizánvadászatban, de ott voltak nyugaton az atlanti fal védői között. (Ezt mondjuk a németek nem feltétlenül hálálták meg).

2015. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!