Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler miért nem alakított ki...

Hitler miért nem alakított ki jó kapcsolatot Nagy-Britanniával, mielőtt megkezdte a keleti terjeszkedést?

Figyelt kérdés
Az egész háború ott bukott, hogy Lengyelország megtámadása után a britek és a franciák hadat üzentek a németeknek. Azonban, ha a briteket kivonták volna a forgalomból, akkor a franciák egymaguk talán nem is mertek volna hadat üzenni, vagy ha mégis, akkor csak velük igazán könnyű lett volna elbánni.

2015. febr. 11. 17:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Akart velük jó kapcsolatot de USA barát lett a vezetés.
2015. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Britannia NEM akart vele jó kapcsolatot tartani. Ehhez nem kellett az USA.
2015. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Az elején még az angol álláspont is kommunistaellenes volt és nem németellenes.
2015. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
27%

Németország NEM terjeszkedést indított meg kelet felé!


Érdemes tudni, hogy a lengyelországi intervenciót egy német -lengyel népi konfliktus előzte meg, s ott mészároltak le több ezer német nőt és gyereket!

Mikor Hitler megtámadta a lengyeleket, előtte felszólította őket a bocsánat-kérésre. Majdnem hogy képen röhögés volt a válasz...

Arról ne is beszéljünk, hogy ki kereste a konfliktust, ugyanis erre hadat üzent Nagy-Britannia és Franciaország Németországnak, mert féltették az írhájukat. Hitler sosem akarta megtámadni a nyugati szomszédait, germán testvéreit látta bennük. Arról nem is beszélve, hogy a német katonai sikerektől a roh**dék Churchill beparázott, szövetségre lépett a szovjetekkel, erről értesült a német hírszerzés, s a hátba támadás megelőzése céljából arra kényszerültek, hogy felrúgják a Molotov -Ribbentrop (GERMÁN -SZLÁV!!) megnemtamadási egyezményt!

ERGO, HA ITT VALAKI HÁBORÚS BŰNÖS, AKKOR CHURCHILL ÉS A PEREPUTTYA, MERT HA AZ ANGOL NEM JÁTSZOTTA VOLNA A F**SZAGYEREKET.


Hitlert Nobe béke-díjra jelülték és a Time magazin az év emberének is választotta 1939-ben.

2015. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%

Egy darabig el lehet játszani azt, hogy egyesével levadászod a nálad gyengébbeket, de előbb-utóbb összefognak ellened a potenciális áldozataid, és akkor te húzod a rövidebbet.


Így volt ez a náci Németországgal is.

2015. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
19%

Én vagyok a 4-es válaszoló, aki lepontozott, az esetleg mondja meg hogy miért tette ezt, mi az, ami nem igaz a leírtakból?

Esetleg csak az 5-öshöz hasonlóan, mérsékelt a tudásotok történelemből?

2015. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
57%
Mert egy németgyűlölő vezető került hatalomra Churcill személyében
2015. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 hollófernyiges ***** válasza:
49%

Ja, a rohadt angolok a hibásak a világháborúért, mert megvédték a szövetségesüket.

[link]

2015. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

Hitler dicsőítése történelem hamisítás, nem pedig a történelem tudás hiánya!

Éltem akkor, és tudom, hogy a nyilasokon kívül senki nem szimpatizált Hitlerrel.

2015. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
66%

4-es válaszoló! Nem én pontoztalak le (én az érvek, a vita embere vagyok, nem az ítélkezésé), de úgy gondolom köze lehet a "német -lengyel népi konfliktus"-hoz.

Ha lett volna ilyen (volt?), akkor nem lett volna szükség a gleiwitzi incidensre. Enélkül is meg lett volna a casus belli.

2015. febr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!