Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában tényleg Kárpátalján...

Ukrajnában tényleg Kárpátalján az egyik legalacsonyabb az átlagfizetés?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Mihez képest.

Az árak is alacsonyabbak, így naggyából jobban élnek mint mi.

Legalábbis az én Fenyvesvölgyi tapasztalataim szerint, feleannyiba kerül az élet ott mint itt, ehhez igazodik az ottani fizu is.

Arányosítva könnyebb az életük.

2015. febr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Kárpátalja olyan, mint Szabolcs megye volt a 80-as években, ennek minden pozitív és negatív hozadékával.


Én azt mondom, valamivel jobban élnek, mint a szabolcs megyeiek.

2015. febr. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Kárpátalja Ukrajna egyik legszegényebb vidéke.


Aki szerint ott általában jobban élnek az emberek, mint Magyarországon... hát erre nem is találok szavakat.

2015. febr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Csakhogy ott teljesen más a felfogás, mint Magyarországon.


Ha Iván talál hazafele menet egy bicikli bóvdent, amiven megcsinálhatja a drótszamarat, akkor este a család áthívja a rokonokat és táncolnak, cigányzenét hallgatnak.


Ha egy eltévedt idegen bekopog egy faluban egy házhoz, akkor rögtön főtt krumplival és vodkával kínálják és könyörögnek, hogy aludj náluk.


Nálunk beállít a boltba egy cigány vagy valaki aki rosszul tud magyarul és a boltos nő vérbe forgó szemmel "szolgálja ki" a legtahóbb stílusban, ott meg a kenyér árus is nyelvzseni, és oroszul, ukránul, magyarul, románul, cigányul is megérti mit kérsz és ad is.


Lehet, hogy anyagiakban rosszabbul állnak, de lelkileg jobban rendben vannak, mint mi.

2015. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

Ők még tudnak élni lapostévé nélkül, mert ami hozzáférhetetlen az nem hiányzik.

Hogy is mutatna panelomban a petróleumlámpa?

2015. febr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Mikor Olaszországban dolgoztam, átszámítva 450.000.-Ft körűl kerestem, de 300.000.-be kerűlt a havi életem, és csak nem is dőzsőltem.
2015. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes módon mégis Kárpátaljáról mennek el tömegesen az emberek többek között Magyarországra (és nem csak a magyarok), és nem tőlünk oda.


Biztos hülyék, hogy direkt oda mennek, ahol rosszabb a megélhetés.

2015. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem hülyék, csak itt nem esik a bomba, meg nincs kényszersorozás.
2015. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
János, mert az elvándorlás és a tömeges külföldi munkavállalás most kezdődött, és nem 20 éve.
2015. febr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ukrajna azon kevés európai országok egyike volt, és Kelet-közép-Európában az egyetlen volt, ahol a keleti rész fejletebb, mint a nyugati.

Ebből kiindulva, valószínű.Az ukrán gazdaságot az ipar húzta főképp, és hát abból Kárpátalján nem sok van.

2015. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!