Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában tényleg Kárpátalján...

Ukrajnában tényleg Kárpátalján az egyik legalacsonyabb az átlagfizetés?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 15:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
96%
Kárpátalja az egyik legszegényebb régió. Tavaly még nem éltek sokkal rosszabbul mint a mi, a szabolcsi színvonalat szerintem még felül is múlták. Az átlkagbér akkor és most is kb. 2600 hrivnya ott. Ami tavaly még kb. 70.000 forintot jelentett, ami az ottani árakhoz képest egész jó volt. Most ugyanennyi a bér, csak forintra átváltva ez már alig 26.000 forint. Az árak pedig emelkednek, szóval durva világ van most ott
2015. febr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére én pont Kárpátalján vagyok és ahogy 6.-os írta,mi örülünk annak mikor jön egy régi ismerős vagy egy barát.Anyagi megélhetést meg átlagnak mondanám,de ennek a háborúnak köszönhetően mindenből hirtelen felmentek az árak.És innen azért megyünk át Magyarországba,mert itt nincs nagy jövő a mostani gyerekeknek,vagy egyszerüen nem tanultak meg ukránul.De itt a színtiszta ukránokhoz képest jól el lehet élni.Nem mindenki hagyja el Kárpátalját,csak aki úgy érzi,hogy a jövője nem indulna be.De azok a szülők,akik már vagy 30-40 éve élnek itt vagy itt születtek,azok nem mennek sehova
2015. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm kint él.A férje átszámítva 30.000ft-ot keres,ő 10.000ft,amíg otthon van a picivel.Már régen mesélte mi mennyibe kerül,de most 3x-os árak vannak.Úgy,hogy 1 jól kereső,1 alacsonyan kereső,2 segélyen élő felnőtt és 1 pelenkás él egy háztartásban,nagyon nehezen jönnek ki anyagilag.Mondta hogy a gáz nagyon drága.
2015. febr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!