Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik a legélhetőbb skandináv...

Melyik a legélhetőbb skandináv ország? (Norvégia, Svédország, Dánia) Azon belül melyik nagyobb városok? (Stockholm, Göteborg, Malmö, Koppenhága, Oslo)

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Finnországot kihagytad.


Amúgy szerintem Norvégia. Svédországban komoly bajok vannak a muszlim bevándorlók miatt. Norvégiában kevesebben vannak (még).

2015. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Finnországot kulturálisan nem tartják skandináv országnak, csak földrajzilag az.
2015. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Norvégia,Dánia.Ebben a sor rendben.
2015. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Finnországot azért hagytam ki, mert ugyan észak-európai, de kulturálisan nem skandináv.


Elnézést egyébként, most vettem észre, hogy a kérdés második fele értelmetlen. :D

"Azon belül a nagyobb városok közül melyik a legélhetőbb?" Ez akart lenni. :)

2015. febr. 12. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Földrajzilag sem igen.


Dániát választanám ezek közül (bár onnan is továbbálltam:D) Oslo ridegnek tűnt,Stockholm elég fasza.

Mit jelent neked,hogy élhető?

2015. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Human Development Index szerint Norvégia a világon a legélhetőbb állam, rendre, már 10 éve folyamatosan.De azért a másik két ország életszínvonalával is kiegyeznék. :D
2015. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az élhetőség valóban elég tág fogalom, de ha jól tudom, ezek a legfőbb szempontok: szociális biztonság, tömegközlekedés és infrastruktúra fejlettsége, toleráns és szabad légkör, bűnözési statisztikák, a korrupció mértéke. Én ehhez mondjuk még hozzávenném az éghajlatot is, ami Skandinávia esetében elég fontos szempont lehet. :)
2015. febr. 13. 18:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a négynek megvan a maga hátránya. Norvégia drága, a svédek túl liberálisok, a dánok meg zárkózottak, a finneknél meg hidrg van. De szerintem Dánia a legélhetőbb ország, Aalborg vagy Aarhus. De én mind a négynek kipróbálnám.
2016. dec. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már északra tervezel menni , akkor Izland , Feröer szigetek , Finnország , Dánia a legélhetőbbek + a leg biztonságosabbak :)


Ha Dánia nem jön be , akkor Norvégia marad , sokkal biztonságosabb mint Svédország , és sokkal reálisabb gondolkodásúak , nameg felfogásúak .

2019. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!