Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért történtek zavargások...

Miért történtek zavargások Ukrajnában?

Figyelt kérdés
Azt tudja valaki, hogy miért kezdődött? Tényleg ennyire súlyos a helyzet?

2015. febr. 12. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kissé eufemizmus egy háborút zavargásoknak nevezni.
2015. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az elején még nem fenyegetett háború. Én az elejére vagyok kíváncsi.
2015. febr. 12. 20:32
 3/7 Komplikato ***** válasza:
25%

Az összes eddigi kormányuk lopott amennyit bírt, ekkora lett elege a népeknek.

A gazdaságuk a szakadék szélén, eladósodottság, a bérek a béka feneke alatt, mindeközben a vezetők puccos palotákban laktak ugyebár.

Sokan kitörésnek látták ha az Eu felé közelednek gazdaságilag és más vonatkozásban is. És úgy látszott aktuális kormányfő is így látja. Aztán ő ezt a véleményét egy kis ruszki pénz ígéretében sutba vágta, így a lakosság egy jó része kissé reményvesztett lett.

Csak ugye a dolgok menetébe szépen belefolyt egy nacionalista banda és ennek következményeit az orosz kisebbség* által lakott részeken nem igazán fogadták kitörő lelkesedéssel.


*A dolog azért bonyolult, mert a keleti rész nagy területein élő ukránok IS orosz anyanyelvűek, volt némi asszimiláció.

2015. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az eu-nak kellett Ukrajna, ezért odamentek és kiverték a balhét. Csakhogy az orosz kisebbség nem akart a nyugat csicskája lenni, ezért fellázadtak
2015. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Azért mert az IMF ki akarja rabolni Ukrajnát és egyben a NATO felvonulási tereppé képezné ki Oroszország ellen, itt a tömör leírás :


"Ukrajnában a klasszikus latin-amerikai módszert alkalmazzák, azaz az ország kormányának nagy volumenű államhitelt folyósítanak, nem hogy nem zavarja őket, hogy a panamai tábornokok vagy az ukrán oligarchák ezt habozás nélkül ellopják, hanem ez éppen hogy erősíti a hitelező pozícióit, hiszen a hitel visszafizetéséhez újabb hiteleket kell felvenni, egy idő után a hitelek visszafizetése pedig irreállissá válik. Na, ilyenkor jön a hiperdemokratikus Oba..., bocsánat, Virág elvtárs: most pedig, Pelikán elvtárs, kérünk magától valamit :


Adókedvezményt, szabadpiacot, stb, cserébe biztosítjuk a maga hatalmát a mi fegyvereinkkel (az árukat hozzáírjuk az eddigi hitelekhez), kiképezzük a hadsereget, tovább hitelezzük az országát - hát hogy egy idő után az ország szükségszerűen csődbemegy, az egy szomorú dolog, mi nem tehetünk róla,


Pelikán elvtársat megbuktatjuk és kicseréljük Pelikán II. elvtársra egy demokratikus forradalom keretében, lényeg, hogy óriáscégeink továbbra is maximalizálhassák a profitjukat ebben az elmaradott országban, amely elmaradottságáról természetesen kizárólag saját maga és a több évtizeddel ezelőtt megszűnt kommunizmus tehet, mi csak jót tettünk magukkal, befektettünk, helyi ipart, mezőgazdaságot kinyírtuk, profitot

- á, azt nem termeltünk ám magunknak, mi csak szerelemből fektettünk ám be, az az x millió, akinek nem jut munkahely a maguk országában, az mind kommunista és lusta dög, alkalmatlan a modern munkára, menthetetlenek."


Azért a zsindex fórumokon sem mindenki hülye, amint a fentiekből is látszik : ( [link]

2015. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Komplikato ***** válasza:

4-es Kissé összetettebb.

A Szovjetunió gyártókapacitásának nagy része Ukrajna területén maradt. Ezen gyárak jó része a balhéig amúgy az orosz Federációnak gyártott cuccokat. Jelentős részük fegyvergyár volt! (Ha emlékszik valaki a "segélykonvojra", azok hazafelé felpakoltak egy rakéta és egy helikopter hajtómű gyárat.)

Na már most nyilván az oroszok NEM szerették volna elveszteni ezeket kombinálva az orosznál sokkal olcsóbb munkaerővel. Az EU meg nyilván szerette volna rátenni a kezét ugyan ezekért.

Mindeközben ugye USA már a lengyeleknél is kavart a rakétapajzs tervvel, a ruszkik jogosan féltek tőle, hogy bepróbálkoznak az ukránoknál is. Nem vennék rá mérget, hogy nem próbálták vagy próbálják ezt az amcsik.

Ez egy szép szerelmi háromszög, ahol minden fél "féltékeny" a másik kettőre.

A dolog pikantériája, hogy említett gyártókapacitások nagy része mit ad Isten pont a keleti részeken van és volt. Ebből meg az jön le, hogy az oroszoknak elég csak az a rész is, az EU-nak meg kevés a nyugati.

2015. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os! Persze bonyolultabb, de én egy mondatban akartam leírni a lényeget. A balhéért a nyugat a hibás, és akkor lesz vége, ha abbahagyják a sz.arkeverést
2015. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!