Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy Ukrajnában 32 dolláros fizetésből, hogy lehetne meg élni ha megszorítások várhatók?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 19:54
1 2
 11/19 anonim válasza:

Én nem igazán kérek abból a Putyin féle rendböl sem,

nem tudom miért vagytok töle ugy oda Volt már ukrajna ép eleget oroszország bábállama és higyétek el nem volt egy földiparadicsom. Ja de félre ne értsetek a jelenlegi kormányt is ép ugyanugy gyülölöm

2015. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

De persze a fegyvereket eladják a népnek.

Az összes rohadt politikust beküldeném picit edződni a frontra.

Hogy lássák, mit művelnek.

2015. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Juliusz48 ***** válasza:
21%
Pont úgy, ahogy a világban több milliárd ember ennél esetleg kevesebből él. Csak az nem tudja az életét, a sok műszaki kütyü nélkül elképzelni aki ismeri, de a többségnek nincs róla fogalma mire valók. Egyébként a jobb helyzetben élők is, csak addig tudják élvezni amíg vannak szolgáltatók. Nagyapáink nem ismerték az internetet és a mobilt, sokan nem telefonáltak egész életükben, és nem hiányzott nekik. Csak a profit hajszolása adja ezt a sok egyébként nem létfontosságú terméket a reklámmal a tudtunkra, hogy vágyat érezzünk a birtoklására. A dédapám még arról mesélt, hogy vett a szűcstől egy kucsmát, amire az iparos azt mondta örökös, de 15 év mulva elkezdett kihullani a szőre, ezért kicserélte. Ma fél- egy év garanciára csúsztunk le. Na ez ám a fejlődés.
2015. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Megmondaná nekem valaki mióta van Ukrajnában dollár?
2015. márc. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%
Én Ukrajnában élek és sehogy sem lehet itt megélni sem 32 dolláros havi fizetésből, sem anélkül. Itt nem a 21. századi kütyükről van szó vagy azokról a luxuscikkekről "amik nélkül nem tudunk élni", hanem arról, hogy felmennek az árak (a kenyér lassan megfizethetetlen), a fizetés kevés (sőt helyenként még a minimálbérből is levonnak a "katonák részére"- amit vagy megkapnak vagy nem) és ha a két dolgozó szülőből az egyiket elviszik katonának (minden képesítés nélkül), a másik itt marad 2-3 gyerekkel, számlákkal, és hát enni is kell ezt nehezen tudná elintézni bárki is (szerintem) 1 db fizetésből. Nem mellesleg megjegyezném, hogy az elvitt férfiakról sokszor semmi hír nem érkezik (esetleg, hogy másik faluba/városba küldték vagy hogy meghalt). De igazatok van! Meg lehet oldani! Semmi problémájuk nincsen az itt élőknek és fölöslegesen sír mindenki!!!
2015. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Alexandra2013 válasza:

# 1/15 remélem ez költői kérdés volt. mert kb.ennyi az átlag fizetés egy hónapra.

# 3/15 ez meg már szószerint nevetséges.:D

# 6/15jah. és akkor is több mint 100ft ba került egy kenyér??

# 7/15 én erre csak annyit mondok, hogy ha ennyi a fizetése ennek az anyukának, minek vállalta el a 2, és 3 gyereket???

A kérdésre meg képtelen válaszolni. Azt mondták régen, hogy ha van kenyér meg zsír akkor nem lehet éhen halni. De azok a családok akiknél csak egy ember keres az is minimálbért még azon is elgondolkozik, hogy hány szelet kenyeret ehet meg naponta.

2015. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Amikor feltettem ezt a kérdést 1200 grivnya 32 dollárt ért, de mostani álás szerint 52 dollár= 1200 grivnya vagyis 14000 forint.

link: [link]

2015. márc. 9. 16:21
 18/19 A kérdező kommentje:

Minimálbér - 2015 Ukrajna , valamint a hó


Hónap Méret Hónap Méret

Január 1218 g. Július 1218 g.

Február 1218 g. Augusztus 1218 g.

Március 1218 g. Szeptember 1218 g.

Április 1218 g. Október 1218 g.

Május 1218 g. November 1218 g.

Június 1218 g. December 1378 g.

2015. márc. 9. 16:23
 19/19 anonim ***** válasza:

Ilyenkor csodálkozom el, hogy van egy rakat bizonyos oldali politizáló, aki még az oroszokat is behívná, sőt, háborúzna az elvesztett területekért. Kell a f***nak háború.


Hogy lehet megélni? sehogy.

2015. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!