Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogyan velekedtek az asszimila...

Hogyan velekedtek az asszimilaciorol? Tobbi lent.

Figyelt kérdés
teszem azt egy ausztral fazon mondjuk angol&nemet felmenokkel rendelkezik. de annyira hazafias es ausztralnak erzi magat hogy mikor rakerdez valaki a szarmazasara akkor azt mondja hogy ausztral,holott nyilvan nem lehet az...szoval szerintetek jo\rossz\erdekes dolog az asszimilacio?hogy valaki teljesen elvesziti a felmenoi kulturajat,nyelvet,stb.es raadasul adott esetben nem is erdeklodik iranta.a fent emlitett peldam termesztesen lehetne ervenyes egy kanadaira,brazilra stb.

2015. febr. 28. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint, ha tudnék más származású felmenőimről, biztosan körbenéznék az adott nép kultúrájában.Nem bírnám ki, hogy ne.De egyébként az ausztrálok esetében jórészt európai behatású a kultúra, hiszen európai bevándorlók alakították ki, csak egy kicsit az idők során átalakult.

Az emberek úgy élnek, ahogy a szüleik "tanítják" nekik és ilyen esetben valószínű, hogy valahogy a kettő kultúra határán élnek.

Ilyen dolgokról naphosszat lehetne beszélni, szerintem is érdekes kérdés.

2015. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Nekem nincs vele bajom.

Felőlem mindenki olyan nemzetiségűnek vallja magát, amilyennek akarja.

2015. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért még Ausztráliába sem kell menni. Elég szétnézni körül a határainknál.
2015. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat.

#1: hat nem hiszem hogy "igazi" magyar lennel,itt marha nagy keveres volt.megprobalhatnal utana jarni. nemreg tudtam meg hogy ukran&szlovak szarmazasu vagyok.:) erdekelt egy ideje hogy na hat megis mifele lehetek.:-)


#3igazad van teljesen.

2015. febr. 28. 20:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ausztrál nemzetiség?

Ez nekem új.

A szigetet a britek számára Cook kapitány fedezte fel kb. kétszázötven éve, és később közönséges börtöntelepként üzemelt. Az őslakosság nagy részét -szokás szerint-kiirtották. Zömmel angol lakossága volt, ezért teljesen egyértelmű, hogy a többség angol felmenőkkel rendelkezik.


Ausztrália inkább csak egy terület, mint pl. Zala megye.

Zala megyeinek vallhatod magad, de attól még magyar származású vagy.

A helyzet hasonló az USA-val. Az is egy nemzettelen konglomerátum. Területiség elve érvényesül.

2015. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Én sem állítom, hogy "igazi magyar" lennék, hiszen anyám neve ics-re végződik, de ameddig tudok az őseimről, nincs köztük "nem magyar". Dél-Somogyban élek, ezért a névből és a földrajból ítélve van bennem délszláv vér.

2015. febr. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindenki ahhoz a nemzethez tartozik, ahova érzi, hogy tartozik. Így ha valaki pl. önkéntesen kimegy külföldre, letelepszik, megtanulja a nyelvet, ő még attól valószínűleg nem fogja magát teljesen ahhoz az országhoz tartozónak érezni (kivétel van), de a gyerekeinél már elődofdulhat.


Az erőszakos asszimilációt viszont helytelenítem. Pl: "Románia nemzetállam". "Szlovákiában szlovákul kell beszélni." Főleg úgy, hogy az ott élő embereknek a határmódosítások idején nem volt lehetőségük demokratikusan eldönteni, hogy melyik országhoz szeretnének tartozni. Maximum elmenni lehet. A mai világban ez elég abszurd.

2015. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

koszonom ismet.

utolso: nekem az eleg erdekes elmenyem volt hogy ahogy egy pesti szuvenir uzletben dolgoztam, ugye a vilag minden tajarol jottek turistak.az egyik vevovel,egy amerikai nenivel beszelgettem,szoba jottek ilyen tortenelmi dolgok ugymond.rakerdeztem hogy milyen szarmazasu es akkor buszken mondta hogy "italian".es az tetszik ebbe hogy sokan elutaznak oda ahonnan "oseik" kivandoroltak az Allamokba,erdeklodnek a kultura irant.ez szerintem jo dolog azert.

2015. márc. 1. 08:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Az asszimilacionak ket oldala van. Nem csak az, hogy egy "idegen" akar-e asszimilalodni vagy nem, hanem az is, hogy az uj nemzet befogadja-e vagy sem. Legjobb pelda erre a zsidok MO-n.
2015. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
apa kezdődik...
2015. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!