Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ázsiáé a jövő?

Ázsiáé a jövő?

Figyelt kérdés

2015. márc. 7. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A 21. század szinte biztosan, már pusztán a számok is rendkívül impozánsak, a Föld hétmilliárdos lakosságából mintegy 4.5 milliárd fő él Ázsiában, és területét tekintve is a legnagyobb kontinens.

Persze ennek megvannak a maga hátulütői is, hiszen a nyersanyagkészlet és megtermelt élelmiszer egy főre vetítve nagyon kicsi, tehát idővel egyre nagyobb és nagyobb adagokat lesznek kénytelenek importálni. Ráadásul több Ázsiai ország is már a hanyatló stádiumban van: Japán, Dél-Korea, Taiwan, Malajzia egyértelműen túl van már a gazdasági csúcspontján, Kína nagyjából mostanában kezdi elérni -a kínai gazdasági növekedés arányaiban egyre lassabb, és egyre több befektetést igényel, vélhetően valamikor 2030 körül ők is "tetőzni fognak", de attól még nem fog szétesni a gazdaságuk, csak már nem ők lesznek a világgazdaság motorja, az USA sem tűnt el, sőt, pedig már rég nem ők a világgazdaság igazi húzóereje-, nagy tartalék van még Dél-Ázsiában, India, Vietnám, Banglades, Pakisztán, Mianmar, Laosz, Kambodzsa, Indonézia még jócskán tud hová fejlődni.

2015. márc. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen.

A fejlődés, GDP nagyságát a népesség mérete korlátozza.

Minél nagyobb a népesség, annál több GDP-t képes termelni egy adott ország.


Emiatt Kínának magasabb lesz a GDP-je, mint az USA-nak.

2015. márc. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így nem mondanám. Mostanában Ázsia egyes országai (de közel se mind) jobban fejlődnek különféle okok miatt. Sokuknál ez nem meglepő, mert sokkal mélyebből indulnak.

Ha viszont Európa marad ebben a torzsalkodó állapotban, akkor lemarad. Úgy tűnik, lesznek akik megunják az állandó veszekedést. és akár egyedül is mennek előre. Őket nem fogják lehagyni az ázsiai országok. De persze mi nem leszünk ezek között. Mi már Dél Korea számára is fejlődők vagyunk.

2015. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az Egyesült Államok nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó köreiben már a 2000-es évek közepe óta téma az, hogy Ázsiába csúszik át a világ pénzügyi-gazdasági-termelési központja.Ennek már van látható eredménye, az utóbbi években a stratégiai védelmi politika fókuszpontja egyre inkább átcsúszik a Közel-Keletről a Csendes-óceán térségébe.
2015. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!