Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael miniszterelnökének...

Izrael miniszterelnökének miért lett "Bibi" a beceneve?

Figyelt kérdés

[link]


A 444 is Bibinek mondja.


De, állítólag Kurucinfón kezdték Bibinek mondani és onnan vette át a 444 is.



2015. márc. 7. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Mert valami bibi van az agyával.
2015. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a Benjamin név "becézése akar lenni.

(ki akarja ezt a férget becézni? :) )

2015. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Ennek semmi köze a magyar portálokhoz, Izraelben, meg az USA-ban "Bibi"-nek nevezték már évekkel ezelőtt is, a magyar sajtó csak átvette.
2015. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tejes neve: Binjamin Netanyahu. A Binjamin becézése héberben: Bibi.

A durung.info-nak semmi köze ehhez.

2015. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
B.meg, oszt' lepontoznak, kukkolj már bele legalább az elmúlt néhány év izraeli mémjeibe, több Bibit fogsz találni, mint tíz kurucinfón meg ötven négynégynégyen együttvéve. Ja, ez nem szükséges persze, majd Fazekas überhungarikum a Bibi elnevezést is a tüzifa mellé sorolja, én már a fingom szelét is javasoltam a listára, csak még nem döntött a bizottság, hogy az északi, vagy a délkeleti irányzat a nyerő.
2015. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban, a "Bibi" becenév Netanyahu részére az izraeli, amerikai és nemzetközi sajtóban is létezik, nem a Kuruc.info találta fel.
2015. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy # 4 tegnap 16:21 írta, ezért megismétlem:


"Binjamin Netanyahu. A Binjamin becézése héberben: Bibi."


Ennyi.

+++

Aki CSAK ökörködik, azt meg perszehogy lepontozzuk.

Féregnek meg ( itthon és nyugaton egyaránt ) csak a ( jobb és bal ) szélen nevezik. Izraelben a jobb és bal kissé más, vagyis ugyanaz: a jobb ott is az elsõsorban nemzeti, bár koránsem úgy, mint itthon.

Mindenesetre ott az ellenzéke a baloldal, a középnek csak nagyon kis része, "férgezést" viszont még nem olvastam, kömmentek között se, szélsõbaltól se. ( Attól lehet, de nem tala´lkoztam ilyesmivel. Ott a kritika mindig TÁRGYSZERÛ, bár szintén nem mindig megalapozott, mivel a politikusok celja ott is nagyrészt a hatalom.

2015. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!