Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy Jean-Claude Juncker közös európai uniós hadsereget hozna létre?

Figyelt kérdés

[link]


Végig olvastam az egészet, szerintem van benne valami. Ti is elolvastátok ?



2015. márc. 8. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Tamogatom.
2015. márc. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Az EU országok még a saját haderejüket is alig bírják fenntartani, szépen lassan építik őket lefele, csökkentik a hadi költségvetést.


Emellett egy ilyen közös haderőnél fennáll a veszélye, hogy egyéb EU tagállam ellen használnák, ha az "nem megfelelően" viselkedik, illetve rebellis magatartást tanúsít.

2015. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Nem lepődtem meg a dolgon, az európai országok szorosabb együttműködése is amiatt kezdődött, mert feltűnt a Szovjetunió, mint potenciális fenyegetés, az utóbbi 20-25 évben ilyen fenyegetés nem volt Európa ellen, most azonban Putyin összehozta, hogy a legtöbb európai ország újra fél az oroszoktól, és fegyverkezni akar a jövőben, muris belegondolni, hogy lehet Oroszország fogja létrehozni az Európai Egyesült Államokat.

A gazdasági érdeknél minidig erősebb összetartó erőt jelent egy komoly külső fenyegetés.

2015. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2: Igazából ez a lényeg. Én ilyen híreket már 4-5 évvel ezelőtt is olvastam, amikor arról cikkeztek, hogy közös európai csendőrséget hoznának létre és ha valamelyik tagállamban balhé van, akkor odavezényelnék őket.


Gondolom olyan esetekben, mint például itthon 2006-ban.


Szóval ebből következik, hogy nem támogatom. Ott van nekünk a NATO, az bőven elég.

2015. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!