Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szovjetunióban az 5 éves...

A szovjetunióban az 5 éves terv mindig megvalósult? (történelem)

Figyelt kérdés
bocs hogy ide irom nem tudom melyik kategóriába kell. én úgy tudom hogy nem sosem tudták teljesíteni, de mindig azt mondták hogy elvégezték... ez mennyire igaz mennyire nem?
2015. márc. 8. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Tippem szerint maradéktalanul sosem valósult meg egyik terv sem, mert szándékosan túlzó számokat vártak el. Viszont maradjunk objektívek és mondjuk azt, hogy: többségük nem valósult meg, csak papíron.


Van is erről egy vicc, most nem találtam meg hirtelen, úgyhogy megpróbálom én elmesélni :D


Meghatározza a vezetés, hogy 6 kismalacnak kell születnie. A TSZ-ben látja a dolgozó, hogy csak 2 született meg. Gondolja, hogy ebből most nagy baj lesz, de ha füllent egy kicsit, akkor talán nem üti meg annyira a bokáját és azt mondja a TSZ vezetőnek, hogy 3 született.

A TSZ vezető nagyon megijed, de gondolja, kicsit kozmetikáz a számokon és azt mondja a városi vezetésnek, hogy 4 született.

A városi vezetés ezt meghallva megijed, azt adják tovább a megyei tanácsnak, hogy sikerült a terv, 5 malac született.

Eljut a megyei vezetéshez a hír, ők is berosálnak. Na nem baj, kicsit szépítsünk, legyen 6 malac.

Eljut a legfelsőbb vezetéshez a hír: megszületett a 6 malac.

-Nagyszerű, akkor ebből most kettőt exportálunk, a maradék négyet pedig megesszük!

2015. márc. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Általában meg... papíron.


Van az a vicc is, hogy a parasztnak van 3 disznója, amit be is jelent a TSZ-nek. A TSZ-ben azt mondták, hogy ez jóval a terv alatt van, ezért négyet jelentettek tovább a tanácsházának. Mivel még mindig kevesellték, ezért a tanácsháza a megye vezetőségének ötöt jelentett be. A megye vezetősége pedig azt gondolta, hogy ha ötöt sikerült elérni, akkor a terv túlteljesítése is menni fog, így hát hat disznóról tájékoztatták a pártot.

A párban végül azt mondták: Nagyszerű, akkor hármat eladunk, a többit megesszük mi.

(nem tudom pontosan, de a lényeg szerintem átment)

2015. márc. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen köszönöm
2015. márc. 8. 17:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Papíron megvalósult. Vagy meghamisították a számokat, vagy úgy végezték el a munkát, hogy a mennyiség stimmelt, csak épp semmi más nem.
2015. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Papíron mindig maradéktalanul teljesült. Sőt, még túl is teljesítették. Ha nem, akkor valakinek tartania kellett a hátát.
2015. márc. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!