Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Normális ez a román határon?

Normális ez a román határon?

Figyelt kérdés

Buszos kirándulásra mentünk, a Román határon akartunk menni át, vettük elő a magyar útleveleket (16 év körüliek voltunk), a román határőr belekötött a magyar útlevélbe és nem akart átengedni, mert azt mondja hogy mi Romániaiak vagyunk, s akkor tartsuk be a törvényeket. Az iskolánkban most már mikor külföldi kirándulásra megyünk, közjegyzővel kell papír.



MI az hogy abba az országba nem engednek be ahova állampolgár vagyok? És még ez az ország akar a schengeni övezethez tartozni? Ez egy eset volt, ez is azt erősíti hogy románia Európa Iszlám állama. Persze arról ne is beszéljünk hogy Székelység napját nem engedélyezték, itt már megtiltják lassan a tüntetést is, ahogy a politikában a szabad vélemény nyilvánítást (Tőkés László esete). Még rengeteg mindent lehetne ide írni. Ti mit gondoltok erről?



2015. márc. 17. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Na várjá, most a székelység napjával s a többivel nem akarok foglalkozni.


Ha jól értem, kettős állampolgár vagy, és magyar útlevéllel (is) rendelkezel.Ha 18 éven aluli vagy, még akkor is, ha van útleveled, kell szülői beleegyezés, közjegyző által hitelesítve.

2015. márc. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kell :). Eddig millió egyszer voltam át a határon mert anyukám Magyarországon él, és gyakran szoktam hozzá menni. Útlevéllel az anyaországodba a jelenlegi törvények szerint kiskorúként is beengednek. De pl. Magyar útlevéllel már Romániába nem engednének be. De ebbe biztos vagyok mert már jó 30 szor megjártam ezt az utat, igazából most az volt a külön helyzet hogy látták hogy iskolás kirándulás, nyilván egy menetrend szerinti járatnál nem mernének belekötni a törvényekbe.
2015. márc. 17. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"románia Európa Iszlám állama"


Akkor most Romániáról vagy a román IÁ-ról van szó?

2015. márc. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
22%

ha román vagy akkor román vagy


Románia a románoké.

2015. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Magyar állampolgár vagyok, ha tetszik, ha nem teljes jogú polgára vagyok Magyarországnak is. És aki Romániába él nem román, tudom hogy a fogyatékosok agyába ez így van, de írd be a szerencsétlen fejeddel a google be hogy Románia etnikai összetétele és ha analfabéta vagy akkor valakit kérj meg hogy olvassa el neked hogy Romániába 1.5 millió magyar él.
2015. márc. 17. 18:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenki aki Romániába él*
2015. márc. 17. 18:50
 7/7 anonim ***** válasza:

"Normális ez a román határon?"


Normális, mert tudják, hogy joggal tarthatnak tőlünk. A létező adandó első alkalommal kamatostul visszaadunk nekik mindent, ami csak kifér a csövön.

2015. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!