Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha itthon Magyarországon...

Ha itthon Magyarországon feleségül veszem a barátnőmet aki orosz állampolgár, akkor én is beadhatom az orosz állampolgársági igényemet?

Figyelt kérdés

Már másfél éve együtt vagyunk a barátnőmmel aki orosz állampolgár. Ő beszél az oroszon kívül angolul és most már elég jól (elfogadhatóan) magyarul is. Tervezzük, hogy itthon összeházasodunk. Esküvő után Ő szeretné a magyar állampolgárságot, én pedig az oroszt megszerezni. Még nem néztünk utána teljesen hivatalosan ezeknek a dolgoknak. Gondoltam, hogy gyors információszerzés érdekében kiírom ezt a kérdést ide.

Szóval mennyi idő amíg mindketten kettős állampolgárok leszünk? Előbb zöld kártyát kap mindkettőnk? Nekem nehezebb megszerezni az oroszt, vagy a barátnőmnek a magyart?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. márc. 20. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Az állampolgársághoz ott kell kint élned huzamosabb ideig stb!
2015. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
és szép az a ruszki nő? :D
2015. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Ahhoz ki kell menned oroszba és ott is össze kell házasodnotok az önkormányzaton(vagy ott hogyan hívják). Akkor kérheted az állampolgárságit, de úgy tudom nem kell huzamosabb ideig ott élni. Az állampolgárság nem jár automatikusan és nem alanyi jogon.
2015. márc. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A barátnőm nagyon szép! Igazi modell típus! Nagyon kedves és megvan benne minden ami nekem számít egy nőben. Nagyon szeretem Őt!

Szóval zöld kártyát kaphatok egyből? Mármint ha összeházasodunk, akkor már nekem többet nem kell vízum Oroszországba?

2015. márc. 20. 13:37
 6/9 anonim válasza:
Elébb írta hogy kint kell házasodni és ott élni mint állampolgár 5 évig.
2015. ápr. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyenge a felfogás úgy látom :D
2015. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Hazassag alapjan nem fogsz allampolgarsagot kapni.

Meg vizum nelkul se utazhatsz (bar a vizumot konnyebb megkapni, mivel feleseged lesz a meghivo fel).


Amiben konnyitest jelent: mentesulsz a tartozkodasi engedely igenylesenel a kvota alol. Slussz.


Ahhoz hogy orosz allampolgar lehess: eloszor ideiglenes tartozkodasi engedely (razresenyije na vremennoje prozsivanyije) utana tartozkodasi engedely (vid na zsityelsztvo), es csak utana allampolgarsag, es mindekozben eveket kell kint elni ugy hogy meg is tudsz elni. Ja, es mellesleg le kell mondanod a magyar allampolgarsagrol az oroszhoz. Plusz persze ertelemszeruen vizsga orosz nyelvbol esatobbi.


Forditva szinten nem automatikus, annyit segit neki a hazassag, hogy nem 8, hanem 5 evet kell Magyarorszagon elnie legalisan es folyamatosan, es ennyi, a tobbi kriteriumnak tesztnek vizsganak ugyanugy meg kell felelni.


"Zoldkartya" az amerikai cucc, es nincs se nalunk se oroszoknal.


A gyerekek, na ok megkapjak mindket allampolgarsagot gond nelkul, a magyart szuleteskor, az oroszt kerelmezni kell.


Ha meg aktualis kerdezz, orosz felesegem van, en magyar-francia kettos allampolgar, Parizsban elunk, gyerekek (ketto van) mindharom allampolgarsaggal rendelkeznek :)

2016. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, es nem kell "kint hazasodni", de anyakonyveztetni kell a hazassagodat RUS-ban is, ami ugy megy hogy beballagtok a magyar hazassagi anyakonyvi kivonat OFFI forditasaval Oroszorszagban az okmanyirodaba (paszportnij sztol) es ott az o belfoldi utlevelebe (szemelyi) beutik a pecsetet a szemejnoe polozsenyije oldalra.
2016. aug. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!