Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mexikóban miért nem legalizálj...

Mexikóban miért nem legalizálják a drogokat?

Figyelt kérdés

Ez lenne az egyetlen normális megoldás a drogháború ellen, mert ha legalizálják (és esetleg elérhetővé is teszik), már mindjárt nem érné meg háborúzni érte. Nem hiszem, hogy a fél ország drogfüggővé válna emiatt. Akkor meg miért nem teszik?

A hadsereg is tehetetlen a drogháborúval szemben, a közbiztonság meg európai szemmel egy komplett tragédia.



2015. márc. 30. 08:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hát én el nem hiszem, hogy mindenki egyből rászokna ha legalizálnák.

Aki drogozik, az akkor is hozzá tud jutni, ha illegális.

2015. márc. 30. 18:33
 12/17 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy mexikó nem fogyasztó, hanem tranzit ország a drog szempontjából. Attól hogy több drogos lenne országon belül, még nem lenne semmivel jobb a helyzet.
2015. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ha tranzitország, akkor mitől ilyen rossz a közbiztonság?
2015. márc. 30. 20:25
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

az nemcsak a droggal függ össze hanem az ország szegénységével

De általában a drogkartellek háborúznak egymással

(Zetas vs Golf Kartel)

Mexikó igen modern és komoly felszereltségű katonaságot és rendőrséget tart fenn de sokkal több a bűnöző mint amennyi rendvédelmi egység van és sokan korruptak is a rendvédelmi szervekből

2015. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14 es vagyok: szóval kábé olyasmi ez a helyzet Mexikóban mint Braziliában, nem sokat ér az élet mert nagy a szegénység
2015. márc. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy mexikóban meg mindenhol a vilgon nem az egészségügyi dolgok miatt nem legalizálják a drogokat. Valószínűbbnek tartom, hogy ott is magas fokon áll a korrupció.

Egyébként jobb lenne, ha itt egyes a tévéből félre informált válaszoló felfogná, hogy a drogokat nem lehet egy kalap alá venni.

Az alkohol kulturájáról pedig nem beszélnék egy olyan országban, ahol igen sok alkohol beteg van.

2015. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ezek a drogkartellek egészen magasba nyúlnak a kormánykörökben is, egyszerűen nem érdeke a vezetésnek hogy vége legyen ennek a helyzetnek

Amúgy világszinten jellemző, hogy a leghabzóbb szájú legalizáció ellenesek vagy bigott idióták, vagy ők is nyakig benne vannak a bizniszben

Nem rég Hollandiában volt egy eset, hogy le kellett mondania az igazságügyi miniszternek, aki egyébként az egyik leghangosabb legalizáció ellenes figura volt a holland politikában, mivel kiderült róla hogy nyakig benne van mindenféle drog ügyletben

Amúgy a legalizáció alatt nem a kemény drogokat értem mielőtt valaki nekem támadna ezzel..

Amúgy egy kalap alá venni az összes drogot iszonyatos butaságra és hozzá nem értésre vall, sok 10ezernyi féle vegyület van ami hatást gyakorol a központi idegrendszerre(tehát drog, mert ez a definíciója), köztük a kávé, fekete tea, cigi, alkohol, vagy a fű, ezek után az ilyen kijelentéseken hogy "A kábitószeresek legtöbbje agressziv erőszakra hajlamos ember és mindezt a drog váltja ki belőlük",


vagy


"De a gond a droggal a phszihére gyakorolt hatásával van: agressziv és antiszociális lesz az ember a drogoktól"


csak egy jót röhögNÉK, HA nem ilyen 0 hozzáértéssel rendelkező buta idióták irányítanák a magyar drogpolitikát is

2015. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!